Експерт не радить перебільшувати обіцянок у розмовах про міжнародний контингент в Україні
У дискусіях про формат міжнародного контингенту «Коаліції охочих» в Україні слід сфокусуватись на конкретних та реалістичних завданнях і не перебільшувати обіцянок.
Таку думку висловив в інтерв’ю Укрінформу експерт з питань Росії Фонду Карнегі за міжнародний мир Ерік Чіарамелла.
«Розмови про цю місію надто розпливчасті. Іноді можна почути такі визначення, як стримування, запевнення, підтримка миру, моніторинг припинення вогню… Насправді, я не думаю, що будь-яке з цих понять відповідає ефективній чи надійній місії для такого типу коаліції», — сказав експерт.
За його словами, якщо йдеться про місію з підтримки миру, «має бути мир, який треба підтримувати, а єдиний спосіб досягти миру – це щоб обидві сторони погодилися на нього, тому це виключається від самого початку».
Що стосується моніторингу припинення вогню, це вимагало б від європейців перебування на передовій і також певної згоди Росії, вважає Чіарамелла. Рамками стримування могла б бути й угода між Україною та європейськими партнерами, розгорнутими поза передовою, зі значними бойовими можливостями, але це вимагало б певної кількості європейських військ, «які наразі просто не можуть бути розгорнуті, враховуючи зобов’язання перед НАТО на його східному фланзі тощо», зазначив американський експерт.
Інший формат, за його словами, – запевнення України, щоб дати українцям «певний психологічний поштовх, свого роду психологічну парасольку».
«Наприклад, уявіть собі французьких солдатів, розгорнутих в Одесі чи якомусь іншому місті… Але, як на мене, така військова місія також не зовсім підходить», — вважає експерт.
На його думку, європейським лідерам варто сфокусуватися на інших завданнях для місії, які «можливо, звучать скромніше».
Читайте також: Американський експерт про санкції щодо РФ: Треба також посилити тиск на полі бою
«Це питання навчання та нарощування потенціалу. Багато європейських країн уже навчають українських військових, і немає жодної причини, чому ці тренувальні місії не повернути на територію України. Тоді інструктори могли б більше дізнатися про потреби України та реалії на полі бою, адаптувати курси та режими навчання, щоб вони були більш змістовними та ефективними для України», — сказав Чіарамелла.
За його словами, однією з ідей може бути «стратегічне впровадження представників «Коаліції охочих» на рівні бригад та вище, щоб допомогти в управлінні силами та розпочати інтеграцію у структури вищого рівня, у корпусну структуру, про перехід до якої оголосив Президент Зеленський».
Аналітик вважає, що слід бути обережними і не перебільшувати обіцянок щодо спроможностей місії.
«Думаю, саме стримування невеликий за кількістю контингент забезпечити не зможе. Основна функція стримування – за Збройними силами України. Якщо мета міжнародної місії буде реалістичною та чітко сформульованою, європейським країнам буде легше домовитися з усіх аспектів, і я думаю, що саме до цього європейці і прямують. Просто треба керувати очікуваннями», — вважає експерт.
Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон вважає, що посилення української армії та підтримка ЗСУ з боку союзників є найпершою гарантією безпеки для України. За його словами, наступний рівень – це сили стримування, які французький лідер назвав «перестрахувальними».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий