Принципи, які Росія хоче закласти у меморандум, поки невідомі
Президент Володимир Зеленський заявив, що не знає, які принципи Росія хоче закласти у меморандум, про який йшлося під час розмови президента США Дональда Трампа з російським лідером Володимиром Путіним.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це глава держави повідомив на брифінгу.
«Наскільки мені відомо з нашого діалогу з президентом Трампом, російська сторона хоче направити нам відповідний меморандум, в якому будуть закладені принципи, і вони також хочуть побачити у цьому меморандумі принципи не лише пов’язані з припиненням вогню, а й інші.
Я не можу надати вам відповіді стосовно того, що буде вкладено в меморандум, оскільки в мене немає цієї інформації. Для мене мої принципи — це ті принципи, які відомі Президенту Трампу. Передусім ми говоримо про те, що вже було виголошено у Стамбулі, і я також оголошував про це до Стамбула, в Анкарі, а також у Франції, у Лондоні, у Саудівській Аравії», – сказав Зеленський.
Він уточнив, що для України важливими є передусім питання припинення вогню, обміну військовополоненими та повернення дітей.
«Ми говоримо про те, що всі неабияк зацікавлені у припиненні вогню, забагато втрат. Крім того, ми також прагнемо покласти край цій війні. Я не переконаний, що Росія до цього готова, і ми їм не довіряємо. Крім того, саме з цієї причини, я хотів би від них побачити припинення вогню у якості першого кроку для того, щоб вони могли продемонструвати свою справжню готовність покласти край цій війні», — сказав Президент.
Читайте також: Україна та РФ можуть підписати меморандум про припинення вогню — Зеленський
Він також припустив, що у питанні про меморандум «Росія хоче щось отримати, але вони навіть не знають, що ж саме вони хочуть».
Як повідомляв Укрінформ, Президент США Дональд Трамп і російський правитель Володимир Путін провели сьогодні двогодинну телефонну розмову. За її підсумками Путін заявив, що Росія готова працювати з українською стороною «над меморандумом щодо можливого майбутньої мирної угоди із визначенням низки позицій», серед яких — принципи урегулювання, терміни можливого укладання мирної угоди, а також можливе припинення вогню «на певний час» у разі досягнення відповідних домовленостей.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий