TodayUA.com


Останні новини

В ОП назвали сім країн Європи, які найактивніше залучені до переговорного процесу

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Китай підтримує справедливу мирну угоду

Май 20
09:53 2025


У зовнішньополітичному відомстві повідомили, що в ході телефонних розмов сторони обмінялися думками з приводу «української кризи» (так у КНР називають російську війну проти України – ред.).

«Китай завжди був відданий сприянню мирним переговорам і ніколи не відмовлявся від своїх миротворчих зусиль, включаючи створення групи «Друзі миру» з країнами Глобального Півдня», — сказав Ван Ї європейським міністрам.

Він також зауважив, що Україна і Росія нещодавно відновили прямі переговори та, попри розбіжності в позиціях, на його думку, зробили перший крок до миру.

«Китай очікує, що всі сторони й надалі демонструватимуть готовність вирішити «кризу» політичним шляхом і зрештою досягти справедливої, міцної та обов’язкової мирної угоди шляхом діалогу», – додав Ван Ї.

Своєю чергою і Вадефуль, і Сікорський, зауважили в МЗС КНР, висловили сподівання, що Китай застосує свій вплив для сприяння припиненню вогню і якнайшвидшому завершенню «української кризи», а також продовжуватиме відігравати активну роль у підтримці встановлення міцного миру в Європі.

Китай не деталізує власного розуміння «справедливої мирної угоди», проте воно не збігається з тим сенсом, який у нього вкладають Україна як жертва агресії та її країни-партнери, що означає відновлення територіальної цілісності й суверенітету Української держави в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, покарання російських воєнних злочинців та отримання від Росії репарацій за завдані Україні руйнування й інші збитки.

Читайте також: МЗС Китаю про переговори у Стамбулі: Сподіваємось на справедливу мирну угоду

Принаймні в останньому ініційованому Китаєм разом із Бразилією у травні минулого року документі щодо бачення завершення війни, так званому «консенсусі з шести пунктів», немає навіть положення про повагу до територіальної цілісності України, яке було в попередньому «мирному плані з 12 пунктів», представленому Пекіном у лютому 2023 року, в якому першим пунктом ішлося про територіальну цілісність і суверенітет та дотримання всіх положень Статуту ООН.

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін під час розмови з правителем Росії Володимиром Путіним у Кремлі 9 травня обговорив «українську кризу» та заявив, що Китай вітає всі спрямовані на мир в Україні зусилля, проте виступає за «усунення першопричин кризи».

Фото: АА

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com