Президент Чехії вважає, що Росія вже давно та свідомо використовує тактику затягування війни
Найсильнішою безпековою гарантією для України стане її власна потужна армія, і над цим питанням працюють її партнери.
Про це сказав президент Чехії Петр Павел на пресконференції після переговорів з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі 21 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Павел пообіцяв продовжувати підтримку України, адже бачить у цьому один з ключових елементів нинішньої і майбутньої безпеки. .
«Найсильнішою ж можливою безпековою гарантією для України є її сильна та добре озброєна армія. Це те, над чим ми будемо працювати, надаючи підтримку, спеціальне тренування, військове обладнання тощо. Є ще низка інших можливостей, але вони очевидно залежатимуть від результату переговорів. Це включає гіпотетичне питання розміщення «сил страхування» , які можуть бути розміщені на території (України). Наразі це трохи не на порядку денному, але якщо таке рішення буде ухвалено, Чеська республіка може розглянути питання забезпечення спеціального тренування або на території України, або Чехії. У нас є також інші можливості для того, щоби допомогти українцям нарощувати власний потенціал», — сказав ексгенерал НАТО, не уточнивши деталі.
Він також підтвердив готовність збільшувати витрати на власну оборону. Павел нагадав, що уряд ЧР погодився підвищувати оборонні витрати на 0,2 відсотка щороку і довести їх з нинішніх 2+% до 3% до 2030 року. Президент ЧР додав, що уряд буде готовий підтримати мету в 5%, якщо вона буде визначена на саміті в Гаазі цього року.
Читайте також: Президент Чехії закликав союзників не знімати питання членства України в НАТО
Колишній генерал НАТО переконаний, що це виправдана та добра інвестиція в безпеку. Павел зазначив, що «опонентам» добре відомі слабкі місця союзників по НАТО, тож треба працювати над покращенням ефективності з метою посилення можливостей стримування. Для цього, зауважив він, потрібна тісна координація НАТО з ЄС, який має набір фінансових інструментів і таких, які стосуються галузі оборонної промисловості.
Перед тим Павел обговорив з представниками Європейського Союзу посилення економічного та фінансового тиску на Росію. Він зазначив, що вихід США з переговорів про припинення вогню в Україні буде поганим сигналом і створить простір для маневру російському керівнику Путіну.
«Я розглядаю заяву Дональда Трампа як вияв розчарування тим, що не відбувається те, на що він сподівався, а саме те, що він зможе швидко досягти згоди з… Путіним і зможе оголосити мир в Україні, а крім того, відновити економічні відносини з Росією», – зауважив чеський політик.
Він вважає очевидним, що Росія вже давно та свідомо використовує тактику затягування. Павел помітив «велику нервозність» з російського боку на пропозиції деяких американських політиків щодо запровадження величезних тарифів для країн, які торгують нафтопродуктами та газом з РФ.
На переконання президента ЧР, Європа повинна чинити тиск, який нарешті переконає Росію в необхідності сісти за стіл переговорів і вести їх, і настав час для «дуже серйозної дискусії» з американськими союзниками про те, як запровадити економічні та фінансові заходи такого масштабу, щоб Росія справді відчула їх повною мірою. Він також вважає за доцільне встановити чітку дату запровадження жорстких обмежувальних заходів, якщо Росія не оголосить дату переговорів.
Читайте також: Оборонна співпраця та виробництво зброї в Україні: Зеленський провів розмову з Макроном
Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Путіним у понеділок заявив, що Москва та Київ «негайно» розпочнуть переговори, які призведуть до припинення вогню та завершення війни.
Нагадаємо, Чеська Республіка з початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році надала Україні військову підтримку на суму 1,3 мільярда євро. Окрім того, завдяки чеській ініціативі щодо боєприпасів Україна отримала вже понад 3 млн набоїв великих калібрів, з них півтора мільйона – в 2024 році. Чехія також бере участь у підготовці українських військовослужбовців.
Фото: Zuzana Bönisch
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий