TodayUA.com


Останні новини

Харків отримав кредит від ЄБРР: на що його витратять

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Єврокомісія не наполягатиме на роз’єднанні України та Молдови на шляху до ЄС

Июль 02
06:33 2025


Питання роз’єднання України і Молдови у перемовинах про вступ до Європейського Союзу має вирішуватися на рівні держав-членів ЄС, при цьому Єврокомісія не наполягатиме на такому розвитку подій.

Про це повідомив на брифінгу в Брюсселі 1 липня речник Єврокомісії Гійом Мерсьє, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Коли йдеться про роз’єднання Молдови та України, це рішення дійсно мають ухвалювати держави-члени. З нашого боку чітко зрозуміло, що ми підтримуємо як Молдову, так і Україну у процесі їхніх реформ», – пояснив речник.

Мерсьє відзначив «стабільний прогрес» обох країн на цьому шляху.

«Ми продовжимо надавати політичну, технічну та фінансову підтримку Україні та Молдові», – підкреслив речник, додавши, що Єврокомісія працюватиме з державами-членами в напрямку ухвалення ними позитивних рішень щодо обох країн про відкриття першого кластера в переговорах про вступ до Євросоюзу.

Як повідомляв Укрінформ, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн минулого тижня підтвердила підтримку України, яка «під постійними обстрілами» продовжує втілювати реформи, у питанні відкриття першого переговорного кластера про вступ нашої держави до Європейського Союзу.

Натомість Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.

Читайте також: Угорський «референдум» про вступ України в ЄС необов’язковий для врахування — Єврокомісія

Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Україна і Молдова виконали всі умови для відкриття переговорів про вступ до Європейського Союзу за кластерами «Фундаментальні сфери», «Внутрішній ринок» і «Зовнішні відносини». Це перший блок «Основи вступу до ЄС», а також найважливіший кластер, що стосується участі України у внутрішньому ринку ЄС, і блок, який стосується зовнішньої і безпекової політики.

Фото: eumetsat.int

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com