Делегація Міноборони обговорила з німецькими колегами цифровізацію армії
Україна та Німеччина у межах двосторонньої безпекової угоди поглиблюють співпрацю у сфері цифровізації Сил оборони. Зокрема, сторони працюють над розширенням співпраці між оборонними відомствами двох країн.
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Міноборони за підсумками візиту до Берліна делегації на чолі із заступницею міністра оборони з питань цифровізації Катериною Черногоренко.
«Українська делегація зустрілася із представниками Міністерства оборони Німеччини, яка є стратегічним партнером України у сфері цифровізації, та НАТО. Було презентовано цифрові рішення, які вже працюють під час війни», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, Черногоренко провела двосторонню зустріч із генерал-лейтенантом Міхаелем Веттером, генеральним директором з питань кібербезпеки та інформаційних технологій і — за сумісництвом — головним інформаційним директором Міністерства оборони Німеччини у Берліні. А також із Крістіаном Фройдінгом, керівником спеціального штабу з питань України.
Сторони обговорили стратегічне партнерство та поглиблення практичної взаємодії. Зокрема, українська сторона представила повний цикл цифровізації оборонного сектора: від набору до війська і повсякденного забезпечення служби до технологій на полі бою.
Ключові теми зустрічей: застосунок для військовозобов’язаних «Резерв+», що автоматизує облік та оптимізує рекрутинг; застосунок «Армія+», який спрощує проходження служби для військовослужбовців, прибираючи бюрократію та надаючи можливості для розвитку; радіоелектронна боротьба — підходи та рішення, що застосовуються в електромагнітному спектрі на передовій, презентовані представником Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Збройних сил Павлом Хазаном; кібербезпека — досвід захисту цифрової інфраструктури від тисячі атак щомісяця, архітектура безпеки оборонних систем, представлені фахівцями Центру реагування на кіберінциденти; штучний інтелект та цифрові бойові системи — приклади використання ШІ під час дронових операцій, продемонстровані 412-м полком ОП БпС Nemesis.
Як наголосила під час зустрічі Черногоренко, технології стануть основою майбутнього стійкого миру.
«Україна вже створює ці рішення і має чим поділитися зі своїми союзниками. Сьогодні ми — єдина країна в Європі, де цифрові рішення впливають на перебіг бойових дій у реальному часі», — відзначила вона.
Читайте також: У застосунку «Армія+» з’являться ще п’ять рапортів — Умєров
На завершення відбулися робочі зустрічі з департаментами Міністерства оборони Німеччини. Сторони визначили напрями подальшої співпраці та погодили спільний план дій.
Зокрема, партнери з Федерального міністерства оборони Німеччини продовжать підтримку впровадження таких цифрових інструментів для Сил оборони , як застосунки «Армія+», «Резерв+», а також бойова система DELTA та інші проєкти з цифровізації сектору оборони.
Як повідомляв Укрінформ, після обіцянки канцлера ФРН Фрідріха Мерца допомогти Києву з далекобійною зброєю підписаний перший контракт із виробництва в Україні безпілотних апаратів далекого радіусу дії.
Фото: mod.gov.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий