TodayUA.com


Останні новини

Переговори з Росією можливі лише після завершення узгоджених обмінів

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Українська зернова асоціація збільшила прогноз урожаю

Июль 10
03:05 2025

Україна у 2025/26 маркетинговиму році зможе виростити 83 млн тонн зернових та олійних культур, що на 5,5% більше ніж у попередньому МР, коли було зібрано 78,7 млн тонн.

Такий прогноз зробив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов, повідомляє Interfax-Україна.

«Ми прогнозуємо виробництво більше на 5 млн тонн. Ми прогнозуємо 83 млн тонн зернових і олійних. Думаємо, що збільшення станеться передусім завдяки кукурудзі. Вона у нас дуже добре виглядає», — сказав він на засіданні Зернового клубу в середу в Києві.

Президент УЗА розповів про візити до низки регіонів, де він ознайомився зі станом посівів, що дозволило зробити висновок про відсутність ризиків у розвитку зернових та олійних культур.

Однак зазначив, що через недостатню загальну кількість вегетативних температур збір врожаю зернових та олійних в 2025/26 МР затримається. Зокрема, збиральна кампанія кукурудзи розпочнеться не в серпні, а наприкінці вересня – на початку жовтня.

Втім, Горбачьов високо оцінив потенціал врожайності сільгоспкультур у сезоні-2025/26, пише агентство. «Якщо нічого не станеться ультракатастрофічного з погодними умовами, то зможемо виростити дуже гарний врожай «, – сказав він.

Кукурудзи, за оцінками очільника галузевої асоціації, Україна в 2025/26 МР виростить 29,26 млн тонн. При цьому експорт зросте до 24 млн тонн проти 21,5 млн тонн у 2024/25 МР. За сприятливих погодних умов цей показник в УЗА готові переглянути і підвищити оцінку валового врожаю до 30 млн тонн.

Щодо пшениці в УЗА очікують в 2025/26 МР показник на рівні минулорічного — 22,5 млн тонн при експорті в 16,5 млн тонн.

Врожай ячменю галузева асоціація оцінює в межах близько 4,9 млн тонн, експорт – 2,3 млн тонн, що відповідає показникам попереднього сезону.

За словами Горбачьова, озимий ріпак в Україні погано переніс зиму. Площі, які звільнилися, були засіяні здебільшого соняшником і кукурудзою, що і призведе до збільшення валового виробництва цих культур. Тож виробництво ріпаку в 2025/26 МР становитиме, за попередніми оцінками, 3 млн тонн, експорт – 2,6 млн тонн.

Врожай соняшника в УЗА прогнозують у 2025/26 МР на рівні майже 15 млн (проти 12,7 млн тонн у попередньому сезоні – ІФ-У), експорт – 14,8 млн тонн.

Виробництво сої в УЗА в 2025/26 МР очікують на рівні 6,23 млн тонн, експорт – 4 млн тонн.

Нагадаємо:

Раніше очільник Мінагро Віталій Коваль заявив, що згідно з найбільш песимістичними оцінками, врожай зернових в Україні у 2025 році може знизитися на 10% – до близько 51 млн т порівняно з 56,7 млн т у 2024 році.

Раніше повідомлялося, що аграрії з посушливого півдня б’ють на сполох, адже погода знищує посіви. Несприятлива погода стала у 2025 році поряд з воєнними ризиками справжнім випробуванням для агросектору. Через неї втрати врожаю фермерів деокупованої Херсонщини сягнули мільярду гривень.

Крім того, у Херсонській області зафіксували осередки масового розмноження сарани. Фіксують пошкодження посівів соняшнику. Причиною поширення стали висока температура повітря та тривала посуха.

Українські аграрії звернулися до уряду з проханням надати аграріям державні дотації та запустити державну програму страхування сільгоспкультур. Всеукраїнська Аграрна Рада заявила про критичну ситуацію, що склалася у сільському господарстві через аномальну посуху, весняні заморозки, а також обмеження з боку Європейського Союзу на український аграрний експорт.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com