TodayUA.com


Останні новини

Рютте поговорив з Трампом про ППО для України

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Індія планує виробляти рідкісноземельні елементи

Июль 10
06:09 2025

Уряд Індії планує запустити програму стимулювання вартістю 25 мільярдів рупій (290 мільйонів доларів США) для приватних фірм, які виробляють ці магніти.

Про це з посиланням на джерела повідомляє агентство Bloomberg.

«Запропонований Індією план викликав початковий інтерес з боку групи великих конгломератів, повідомили люди, знайомі з цим питанням, оскільки країна прагне зменшити свою залежність від Китаю у виробництві цих життєво важливих матеріалів для електромобілів і вітрових турбін», – говориться у публікації.

Серед тих, хто виявив зацікавленість – гірничодобувний гігант Vedanta Group мільярдера Аніла Агарвала, очолювана Саджаном Джиндалом JSW Group і виробник деталей для електромобілів Sona BLW Precision Forgings Ltd.

Очікується, що проект, ймовірно, незабаром буде представлений на затвердження уряду. За їхніми даними, остаточна сума витрат на програму підлягає внутрішнім консультаціям і ще може змінитися.

«Індія прискорює зусилля в цьому напрямку після того, як Китай, який контролює близько 90% світової переробки рідкісноземельних металів, посилив контроль за експортом рідкоземельних металів на тлі торговельної війни з США. Це порушило ланцюги поставок для світових автовиробників, в тому числі тих, які працюють в Індії», – говориться у публікації.

За даними Bloomberg, Індія має намір підтримати три-чотири великі компанії у виробництві магнітів з місцевої сировини протягом семи років, але буде дворічний період підготовки, а стимули будуть впроваджуватися протягом п’яти років після початку виробництва. Індія, де швидко зростає сектор електромобілів, розглядає можливість інвестування до 6 мільярдів рупій на кожну тисячу тонн потужностей в рамках програми.

Виробництво магнітів, зокрема, допоможе забезпечити ланцюжок поставок для Sona BLW – одного з найбільших індійських виробників двигунів для електромобілів, заявив генеральний директор компанії Вівек Вікрам Сінгх в інтерв’ю Bloomberg News. Сінгх додав, що компанія також може шукати партнера для розробки технології виробництва магнітів.

«Хоча зусилля уряду щодо збільшення видобутку рідкоземельних елементів відповідають загальносвітовим тенденціям, його бюджет скромний, а часові рамки залишаються амбітними. Будівництво шахт і переробних потужностей може зайняти роки, а ноу-хау залишається в значній мірі сконцентрованим у Китаї, – пише Bloomberg.

Нагадаємо:

Як повідомлялося раніше, європейські автовиробники терміново ведуть переговори із західними постачальниками магнітів і рідкісноземельних елементів, намагаючись гарантувати собі критично важливі матеріали на тлі дефіциту, який посилився через обмеження експорту з боку Китаю.

Зокрема, німецький автогігант Mercedes-Benz звернувся до британської компанії Rainbow Rare Earths з метою отримати доступ до майбутнього видобутку з її шахти в Південній Африці.

Також повідомлялося, що Amaroq Minerals, найбільша гірничодобувна компанія Гренландії, веде переговори з державними агентствами США та ЄС про фінансування розробки корисних копалин.

Раніше повідомлялося, що Президент США Дональд Трамп заявив, що США та Китай підписали торгову угоду, досягнуту минулого місяця в Женеві.

Раніше повідомлялося, що оновлене торгове перемир’я між США і Китаєм не зачепило одне з ключових питань — обмеження експорту рідкісноземельних магнітів, які грають ключову роль в оборонному секторі.

Китай заявив, що остаточно погодив деталі торгової рамкової угоди зі США, підтверджуючи слова міністра торгівлі США Говарда Латніка про досягнення домовленостей між двома країнами.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com