Ринки ігнорують тарифи Трампа: волатильність падає
Ринкова волатильність опустилася майже до найнижчого рівня за рік, а фондові індекси торгуються на рекордних висотах — попри те, що Дональд Трамп загострює торговельну війну. Інвестори вже майже не звертають уваги на його погрози і запровадили новий термін його політиці — «Трамп, як завжди, злякається» (Trump Always Chickens Out).
Про це повідомляє газета Financial Times.
Індекс VIX — показник очікуваної короткострокової волатильності на S&P 500 — упав до 16, що істотно нижче середньострокового рівня в 20. Аналогічний індекс волатильності на ринку держоблігацій США — біля мінімуму за останні три роки.
Водночас акції технологічних компаній демонструють зростання — зокрема Nvidia, яка в середу сягнула небаченої ринкової капіталізації в $4 трлн.
Це відбувається, незважаючи на нові погрози президента США запровадити жорсткі тарифи: 50% — на мідь, 200% — на фармацевтику, а також мита проти таких країн, як Японія, Південна Корея і Філіппіни.
«Мені вже байдуже до тарифів», — сказав Макс Кеттнер, голова стратегії мультиактивів у HSBC, — «Усе це — штучне. Що заважає їм просто сказати: давайте ще почекаємо три місяці?»
Останні кроки Трампа щодо мит підтягують їх до рівня, який був оголошений у квітні, коли він уперше погрожував масштабними «взаємними» тарифами. Але ті погрози згодом були відкладені та переглянуті після обвалу на фондовому ринку. Дедлайн запровадження тарифів уже двічі переносився — спочатку на 9 липня, а потім на серпень.
Тож зараз інвестори сприймають ці погрози менш серйозно, ніж навесні, і роблять ставку на те, що Трамп зрештою відкотить назад усе, що може сильно нашкодити зростанню економіки США.
У фінансових колах це вже отримало неофіційну назву «Taco» — Trump Always Chickens Out («Трамп, як завжди, в останній момент злякається»).
«Усе змінилося після 12 травня», — каже Кеттнер, маючи на увазі дату, коли США і Китай досягли угоди і скасували частину запланованих тарифів. Це повернуло інвесторів до ризикових активів. «Ми зрозуміли, що в нас є «трампівський пут» (аналог «пут-опціону» — очікування, що влада завжди підтримає ринки в кризу)».
На валютних ринках заява Трампа про 50% тариф на Бразилію послабила курс реала в середу, але загальна ситуація стабільна.
Індекси CME, що відображають очікувані коливання курсів (зокрема євро-долара), істотно знизилися з квітневих максимумів і повернулися до рівня початку року.
«Є відчуття, що адміністрація Трампа не хоче повторення шоку, який стався у квітні після запровадження «тарифів звільнення», — каже старший валютний аналітик MUFG Лі Хардман.
Нагадаємо:
Президент США Дональд Трамп повідомив 9 липня про введення 50 % мита на товари з Бразилії.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий