Чому Казахстан вирішив відмовитися від послуг Росії щодо електростанцій
Казахстан почав самостійно реалізовувати проєкт будівництва теплоелектроцентралей у трьох містах країни, відмовившись від допомоги Росії.
Про це повідомив прем’єр-міністр Казахстану Олжас Бектенов, передає The Moscow Times.
Спочатку про будівництво об’єктів, яке оцінювалося в $2,7 млрд, Казахстан домовився з Росією.
«Поки ми не отримали точної інформації про надання гарантованого здешевленого фінансування з російської сторони, тому в Кокшетау ми вже почали самотужки будувати, не звертаючись ні до кого», – сказав Бектенов.
Він додав, що за двома іншими ТЕЦ – у Семеї та Усть-Каменогорську потужністю по 360 МВт (у Кокшетау – 240 МВт) – Казахстан поки чекає на відповідь від російської сторони.
«Якщо найближчим часом відповіді не буде, теж розглядатимемо варіанти самостійної реалізації цих проєктів», – заявив Бектенов, зазначивши, що довгого очікування влада собі дозволити не може, оскільки «потрібні і тепло, і електроенергія».
Домовленість про будівництво ТЕЦ на території Казахстану було укладено в листопаді 2023 року під час візиту президента РФ Владіміра Путіна до країни.
Згідно з договором, фінансування проєкту, який оцінювався у $2,7 млрд, забезпечують російські банки. Вони мали надати кредити терміном на 15 років.
Однак наприкінці травня заступник прем’єр-міністра Казахстану Роман Скляр повідомляв про труднощі у фінансуванні проєкту.
«Існує проблема щодо субсидування процентної ставки за обладнанням, тому ми зараз продовжуємо переговори, коли це питання вирішиться. Інвестор може змінитись, звичайно, якщо Росія не виділить коштів», – сказав тоді він.
Згодом заступник голови Міненерго Казахстану Бахитжан Ільясов повідомив, що пошук інвесторів ще триває. За його словами, Астана може залучити для цього енергетичні компанії з Китаю та Південної Кореї.
Нагадаємо:
Російська державна атомна корпорація «Росатом» була обрана для керівництва над міжнародним консорціумом з будівництва першої атомної електростанції в Казахстані.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий