TodayUA.com


Останні новини

Правоохоронці виявили незаконний видобуток піску на 2,5 мільярда гривень

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Бізнес позитивно оцінює подальшу ділову активність – НБУ

Июль 17
15:16 2025

У ІІ кварталі 2025 року бізнес позитивно оцінює ділову активність в наступні 12 місяців, але оцінки щодо поточного фінансово-економічного стану підприємств негативні.

Про це повідомляє Національний банк України.

«Респонденти продовжували очікувати на зростання обсягів виробництва товарів та послуг в Україні, а також були позитивно налаштовані щодо розвитку власних підприємств на тлі поліпшення інфляційних та курсових очікувань», – говориться у повідомленні.

Індекс ділових очікувань підприємств (ІДО) у І кварталі 2025 року становив до 103,1% зі 108.2%. Нагадаємо, що значення індексу більше 100 означає перевагу у респондентів позитивних економічних настроїв.

Учасники опитування зберегли позитивні оцінки щодо загальних обсягів реалізації продукції, інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар, а також фінансово-економічного стану підприємств. Бізнес очікує на збільшення обсягу виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців: баланс відповідей – 9.2% (у І кварталі – 15.6%).

Бізнес зберіг негативні оцінки щодо поточного фінансово-економічного стану власних підприємств: баланс відповідей становив «мінус» 5.3% порівняно з «мінус» 3.4% у І кварталі, зазначає НБУ.

Та респонденти продовжили позитивно оцінювати зміни фінансово-економічного стану власних підприємств у наступні 12 місяців: баланс відповідей – 2.4% (у I кварталі 2025 року – 4.7%).

«Поліпшення оцінок продемонстрували респонденти переважної більшості представлених видів діяльності, найбільше – добувної промисловості, сільського господарства, а також енерго- та водопостачання. Водночас респонденти торгівлі все ще мали песимістичні очікування», – говориться у повідомленні.

Очікувалося дещо повільніше зростання обсягів реалізації продукції, у тому числі на зовнішньому ринку: баланси відповідей – 10.5% і 9.4% відповідно (у І кварталі – 20.7% та 19.5% відповідно).

Зростання загальних обсягів реалізації продукції очікували респонденти всіх видів економічної діяльності, найбільше – енерго- та водопостачання, сільського господарства та інших видів діяльності.

Зростання обсягів реалізації продукції на зовнішньому ринку очікували респонденти переробної промисловості, сільського господарства, інших видів діяльності, а також торгівлі.

Респонденти посилили негативні оцінки щодо кількості працівників на своїх підприємствах у наступні 12 місяців: баланс відповідей – «мінус» 4.4% (у I кварталі – «мінус» 0.6%).

Негативні очікування мали респонденти більшості видів економічної діяльності, найбільше – транспорту і зв’язку, торгівлі, а також енерго- та водопостачання. Натомість підприємства будівництва та добувної промисловості очікували на збільшення кількості працівників у наступні 12 місяців.

Учасники опитування послабили очікування щодо зростання майбутніх витрат на оплату праці одного найманого працівника: баланс відповідей – 49.8% порівняно з 60.1% у попередньому кварталі.

На тлі зменшення потреби в позикових коштах найближчим часом (до 33.3% опитаних у ІІ кварталі порівняно з 38.1% у І кварталі) зменшилася частка респондентів, які планують брати банківські кредити – 33.9% (у І кварталі – 35.2%).

«Підприємства, що планують залучати кредити, традиційно надають перевагу кредитам у національній валюті – 83.0% (у І кварталі – 80.9%). Зависокі ставки залишаються найсуттєвішою перешкодою для залучення нових кредитів – 47.7% відповідей», – говориться у повідомленні.

Значна частка респондентів має інші джерела фінансування – 43.6% порівняно із 44.2% у попередньому опитуванні.

Дещо посилився вплив чинника «значні коливання курсу гривні до іноземних валют»(на 2.2 п. п. до 18.0%).

Респонденти суттєво знизили свої оцінки щодо жорсткості умов доступу до банківських кредитів: баланс відповідей – 9.8% (у попередньому опитуванні – 17.3%).

Нагадаємо:

Рік тому український бізнес очікував уповільнення ділової активності, прогнозував поліпшення інфляційної та погіршення курсової динаміки.

Раніше НБУ повідомляв, що частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі скоротилась до 27,9%, або на 2,4 відсоткових пункта порівняно з показником на початок року.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com