Тристоронній формат зі США може стати ключем до переговорів із РФ
Україна активізує дипломатичні зусилля, щоб вийти на прямі переговори з Росією на тлі підтримки з боку США, що зростає, аби просунутися на шляху до припинення вогню.
Таку думку висловила експертка Нідерландського інституту міжнародних відносин Clingendael Юлія Солдатюк-Вестервельд в ексклюзивному коментарі кореспондентці Укрінформу в Гаазі.
“Серед європейських партнерів України є розуміння того, що США зараз готові підтримати Україну як у військовому плані, так і у дипломатичних зусиллях. І це такий момент, який варто використати і який українське керівництво використовує. А саме на максимум використовує цю можливість для того, щоб схилити Путіна до переговорів і до досягнення хоча б часткового або тимчасового припинення вогню”, — зазначила Солдатюк-Вестервельд.
Вона також підкреслила, що справжній прорив можливий лише тоді, коли переговори з РФ вийдуть на високий державний рівень — з участю міністрів закордонних справ або навіть лідерів держав.
“Великий, важливий результат у переговорах можливий тільки коли ці переговори будуть проводитися на належному рівні державному, тобто високий рівень делегації має бути, хоча б на рівні міністрів закордонних справ РФ та України, а найкраще лідерів держав. Однак поки що Путін не погоджується на підвищення рівня делегації вище ніж Мединський, що б означало, що він приймає Україну та її Президента і готовий говорити на пряму з керівництвом країни. До цього часу в своїх багатьох заявах Путін ставив під питання легітимність української влади. Тож тому важлива зустріч саме на рівні лідерів двох країн. І якщо Трамп, США погодяться посприяти цьому хоча б у трьохсторонньому форматі, то тоді це буде дипломатичний успіх для України, і Україна робить все можливе на даний момент для того, щоб досягнути такого рівня переговорів”, — наголосила Солдатюк-Вестервельд.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський обговорив із секретарем РНБО Рустемом Умєровим підготовку чергового обміну та зустрічі з російською стороною, яка планується на середу, 23 липня, в Туреччині.
Читайте також: РФ намагається використовувати переговори для затягування часу — Коваленко
Президент доручив сформувати делегацію для перемовин із російською стороною, її очолить Умєров. До складу делегації увійдуть представники розвідки, МЗС та Офісу Президента.
16 травня відбувся перший раунд переговорів у Стамбулі. Російську делегацію очолював помічник Путіна Володимир Мединський, що підкреслює низький рівень російського представництва. Українську очолив тодішній міністр оборони Рустем Умєров. За результатом переговорів була досягнута домовленість, зокрема, про обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».
2 червня у Стамбулі пройшов другий раунд переговорів між делегаціями України та РФ, під час якого домовлено про обмін військовополоненими двох категорій – поранених і важкопоранених, а також молодих воїнів віком до 25 років – у форматі «всіх на всіх». Крім того, було узгоджено питання обміну тілами загиблих військових.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий