Apple та Tesla працювали з холдингом Білорусі, який допомагає армії РФ
Білоруський холдинг Izovac та повʼязані з ним компанії з лютого 2022 до липня 2024 року поставили до РФ оптичні компоненти й обладнання на $200 млн: їхню продукцію раніше купували Apple, Samsung, LG і Tesla.
Про це повідомляють журналісти «Радіо Свобода».
Зазначається, що мова йде про товари як власного виробництва, так і західного, перепродаж яких до Росії заборонений санкціями. Отримали цю продукцію оборонні підприємства з групи «Ростеху», найбільшого виробника зброї РФ.
Згідно з даними митної й податкової баз Росії, щонайменше 30 компаній військово-промислового комплексу РФ, зокрема «Ростеху», були клієнтами білоруської Izovaс й однієї з її дочірніх фірм InterNanoTekhnologii з 2022-го по 2024-й роки. 22 з цих компаній – наразі під санкціями.
«Це – переважно виробники осколково-фугасних снарядів, систем управління вогнем для танків і літаків, розвідувальних комплексів, безпілотників і бойової авіоніки», — йдеться у розслідуванні.
Білоруський технологічний холдинг Izovac та пов’язана з ним InterNanoTekhnologii можуть опинитися під санкціями Заходу одразу з двох причин: постачання в Росію заборонених товарів і співпраця з уже підсанкційними російськими оборонними підприємствами.
Серед таких — «НМ-Тех», яка з 2022 року під санкціями США та ЄС і з 2024 року офіційно виробляє зброю та боєприпаси. Вона отримала товарів майже на $6 млн від білоруської «Ізатек-М» — компанії в структурі Izovac.
Більшість із цих товарів подвійного призначення, зокрема американське обладнання для виробництва дефіцитних у РФ мікросхем.
Обладнання потрапило до Росії через схему з Китаєм: гонконзька Smart Kit продала установку через російську «Инжиниринг групп», а та — білоруській «Ізатек-М», яка передала її «НМ-Тех».
За 2022–2023 роки «Инжиниринг групп» отримала від «НМ-Тех» понад $100 млн і виконала військових контрактів на $181 млн, зокрема для підприємств, пов’язаних із розробкою ракет «Калібр».
Izovac раніше постачав продукцію Apple, Tesla, Samsung і LG. Попри приватну форму власності, діяльність холдингу може вказувати на лояльність до режиму Лукашенка та його співпрацю з Кремлем.
Нагадаємо:
У Кремлі планують використовувати конфісковану компанію США для забезпечення армії продуктами харчування.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий