TodayUA.com


Останні новини

Трамп запустив "мемкоїн", викликавши ажіотаж серед трейдерів

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Центробанк РФ фіксує скорочення надходження валюти в країну

Декабрь 14
02:34 2024













Посилання скопійовано

В Росію надходить все менше валюти. Цим пояснюються проблеми рубля.

Про це пише видання The Moscow Times з посиланням на опубліковану Центробанком попередню оцінку платіжного балансу.

Основне джерело валюти зараз — експорт, а він скорочується: $39,1 млрд у вересні, $36,6 млрд у жовтні і $32,2 млрд у листопаді. Імпорт же більш стабільний: $26,8, $27,5 млрд і $25,9 млрд відповідно. У результаті торговельний баланс — різниця між експортом та імпортом — скоротився майже вдвічі, з $12,4 млрд у вересні до $6,3 млрд у листопаді. Це мінімум із липня 2023 р., зазначають аналітики MMI.

Частково це пояснюється сезонними факторами: така картина характерна для осені. Якщо виключити сезонність, імпорт останніми місяцями залишався загалом стабільним, а експорт у листопаді знизився, оцінюють аналітики Райффайзенбанку. Їхній головний висновок — «збереження помірно-негативного тренду на зниження балансу товарів і послуг — з $11 млрд у березні до $6 млрд у листопаді», причому погіршення балансу відбувається переважно за рахунок скорочення експорту.

У аналітиків MMI виходять інші цифри — за стагнуючого експорту імпорт знову пішов угору, але той самий висновок: профіцит скорочується.

Росія ізольована від світових ринків капіталу, і профіцит у торгівлі товарами — основне джерело валюти в країні. З нього фінансується дефіцит у торгівлі послугами (зарубіжний туризм), погашення зовнішнього боргу, попит на іноземні активи з боку громадян і бізнесу, перераховують аналітики MMI і роблять висновок: $6 млрд на місяць недостатньо, щоб задовольнити весь цей попит на валюту, «країна не може дозволити собі такий обсяг імпорту».

До того ж плюси у торгівлі не обов’язково означають наявність відповідної суми валюти. Між продажем товару (і відображенням у статистиці) і надходженням коштів минає час, і ця різниця зростає (зокрема через листопадові санкції), суттєва частка валютної експортної виручки не повертається в Росію, а та частина, що заведена в країну, продається не одразу, зазначають аналітики Райффайзенбанку.

До того ж значна частина торгівлі тепер йде (принаймні формально) в рублях. У результаті, за даними Центробанку, у листопаді чисті продажі валюти 29 найбільшими експортерами виявилися мінімальними з липня 2023 р. Це багато в чому визначило листопадове ослаблення рубля, вважають аналітики Райффайзенбанку.

Аналітики MMI бачать два виходи: девальвація рубля з подальшим розгоном інфляції або затискання імпорту і зниження попиту на іноземні активи на користь рублевих за рахунок підвищення ключової ставки. «І це все відбувається за відносно дорогої нафти, зниження цін на яку через уповільнення Китаю, енергоперехід і політику США бачиться неминучим», — констатують вони.

Нагадаємо:

Ціни в РФ на чай, каву, тропічні фрукти та низку інших імпортних товарів зростуть на 10-20% у найближчі місяць-півтора через падіння рубля.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com