Чому Україна провалила переговори про реструктуризацію ВВП-варантів
Переговори з власниками ВВП-варантів, які відбулися напередодні у Вашингтоні, зайшли у глухий кут.
Про це повідомляє FT.
За даними видання, українське Міністерство фінансів, попри провал переговорів, продовжить розглядати усі можливі опції та продовжуватиме переговори з власниками цього інструменту.
Видання додає, що відсутність згоди щодо реструктуризації боргу за ВВП-варантами може призвести до дефолту України за зовнішнім боргом. Водночас співрозмовники ЕП у Міністерстві фінансів зазначають, що FT «драматизують», адже дефолт за варантами не призведе до автоматичного дефолту за рештою зовнішнього боргу.
Переговори з власниками ВВП-варантів активізувалися, оскільки вже наприкінці травня 2025 року Україна повинна буде здійснити платіж за цим інструментом за звітний 2023 рік.
Оскільки 2024 року ВВП продемонстрував різкий стрибок (порівняно з низькою базою порівняння 2022 року), то розмір платежу може становити близько 600 млн доларів.
У 2024 році Україна вже здійснювала платіж за ВВП-варантами після досягнення угоди про реструктуризацію з власниками українських єврооблігацій.
Тоді сумарно Україна переказала близько 200 млн дол, з яких 70 млн становив сам платіж за варантами, а решту 130 млн дол — так звана «плата за згоду».
Тоді у Мінфіні повідомляли, що здійснення платежу за згоду зміни умов випуску варантів (на суму 130,1 млн дол) дасть змогу Україні викупити ВВП-варанти за їхньою номінальною вартістю у наступні 3 роки.
Зазначимо, що ВВП-варанти – це інструмент, який Україна випустила за підсумками переговорів про реструктуризацію боргу у 2015 році.
Розмір виплат за ВВП-варантами залежить від зростання української економіки у базовому році: чим більшим є темп зростання – тим більшою є виплата. Виплата, яка відбудеться у 2025 році стосуватиметься базового 2023 року. Тоді українська економіка зросла на 5,3% – передусім через низьку базу порівняння з 2022 роком повномасштабного вторгнення.
В умовах відновлення економіки темпи зростання ВВП України можуть перевищувати 4-5% на рік, що автоматично суттєво збільшить розміри виплат за ВВП-варантами. Такі виплати Україні доведеться здійснювати до 2041 року.
Детальніше про ВВП-варанти можете прочитати у публікації: Україна вперше заплатила за зростання економіки. Що таке ВВП-варанти Яресько та скільки вони коштуватимуть країні?
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий