Чому ЄС може скасувати тимчасовий захист українців
Європейський Союз готується продовжити в червні ще на рік тимчасовий захист для біженців від війни в Україні, проте, ймовірно, це буде востаннє.
Про це написало 26 травня видання Euractiv, повідомляє DW.
12-13 червня міністри юстиції та внутрішніх справ країни ЄС обговорять продовження дії Директиви про тимчасовий захист ще на один рік — до березня 2027 року, але, за даними видання, річне продовження Радою ЄС може супроводжуватися неофіційною заявою держав-членів про поступове скасування захисту для українських біженців.
Директива була запущена в березні 2022 року для громадян України, які виїхали після повномасштабного вторгнення Росії. Спочатку передбачалося, що термін її дії буде продовжений лише двічі, обмежуючи захист трьома роками — до березня 2025 року, проте Європейська Комісія застосувала вільніше тлумачення та продовжила захист до березня 2026 року.
За словами джерел Euractiv у дипломатичних колах ЄС, країни блоку зараз ведуть активне обговорення «стратегії виходу» з режиму тимчасового захисту для українців, посилаючись на «зміну геополітичного ландшафту».
Серед варіантів, які розглядають, є звуження сфери дії захисту: людей, які повернулися в Україну, можуть позбавити можливості повторно приєднатися до програми.
Ще один варіант — заборона новоприбулим скористатися захистом у рамках Директиви. Також однією альтернативою, хоча й малоймовірною, називають створення нового правового інструменту — тимчасовий дозвіл на проживання до 10 років.
Нагадаємо:
За даними Євростату, станом на 31 березня 2025 року статус тимчасового захисту в ЄС мали 4,26 мільйона українців. Найбільше українців з таким статусом перебували в Німеччині — майже 1,2 мільйона.
У Нідерландах муніципалітети вимушені відмовляти українським біженцям у притулку через брак місць для розміщення.
У столиці Естонії Таллінні з травня планували завершити співробітництво, в рамках якого компенсували витрати на житло і послуги перекладу для українських біженців, які отримали тимчасовий захист.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий