Державний титановий комбінат відновив видобування після довгої перерви
Об’єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) з Іршанська, яку Україна планує приватизувати, отримала великий контракт зі США.
Про це повідомляє пресслужба АТ «ОГХК».
В повідомленні йдеться, що об’єднана гірничо-хімічна компанія відновила видобування титановмісної руди на Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті.
Філія зупинилась у жовтні 2022 року через відсутність контрактів на ільменітовий концентрат і значні запаси готової продукції на складах.
Улітку 2023 року ОГХК повідомила про перезапуск збагачувальної фабрики, а тепер на підприємстві відновили видобування.
АТ «ОГХК» — один із найбільших у світі виробників титанової сировини, який має 4% світового ринку та входить до першої десятки у світі за обсягами виробництва.
За словами першого заступника голови правління ОГХК Єгор Перелигін роботу кар’єрів відновили завдяки великому контракту зі США.
«Маємо активний контракт з американським кінцевим споживачем на 70 000 тонн ільменітового концентрату Іршанського ГЗК. Ще 25 000 — 40 000 тонн зараз на стадії обговорення. Старі запаси на складах ми вже майже реалізували», — сказав Перелигін, передає пресслужба підприємства.
Також Перелигін додав, що його персональна мрія: щоб 2/3 продукції Іршанського ГЗК експортувалось на стратегічний для нас як країни ринок, і щоб співпраця з американською хімічною промисловістю тільки зміцнювалась, а обсяги зростали.
Зазначається, що на Іршанському ГЗК планують виробляти 12 000 тонн ільменітового концентрату на місяць до кінця 2024 року.
Нагадаємо:
У Фонді держмайна заявили, що продаж перших обʼєктів великої приватизації очікується у липні-серпні цього року. Серед головних обʼєктів — Ocean Plaza, «Аерок», готель «Україна» та «ОГХК».
Сьогодні голова ФДМУ зустрівся з представниками агенції JICA та японською компанією «Toho Titanium» для обговорення можливості інвестування у титанову галузь України.
Президент Франції Еммануель Макрон особисто втрутився, щоб переконати прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо звільнити Airbus та інші аерокосмічні компанії від санкцій щодо російського титану.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий