Іран відправив до Китаю зомбі-супертанкер із нафтою
Після посилення тиску з боку Вашингтона та Пекіна Іран почав використовувати так звані «зомбі-судна» для постачання нафти до Китаю, один з яких нещодавно вдало доставив вантаж.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
За даними системи відстеження суден, танкер, що назвався Global, у кінці квітня розвантажив близько 2 мільйонів барелів іранської нафти в порту, який управляється провінційною владою Китаю.
Проте насправді це був супертанкер Gather View, який потрапив під санкції США і використовував фальшиву ідентичність списаного судна, щоб уникнути санкцій і приховати походження вантажу.
Це перший зафіксований випадок, коли так зване «зомбі-судно» увійшло до державного порту в провінції Шаньдун після того, як у січні місцева влада заборонила обслуговування суден під санкціями.
Це демонструє, на які хитрощі йдуть Тегеран та китайські незалежні нафтопереробники, щоб зберегти прибуткову торгівлю.
Продаж нафти до Китаю є життєво важливим для Ірану та приватних нафтопереробних заводів у Шаньдуні. Раніше для цього використовували перевантаження з судна на судно біля берегів Малайзії, щоб приховати справжнє походження вантажу.
Однак посилений контроль з боку США та Китаю з початку року порушив цей ланцюг постачання. Торговці почали шукати приватні китайські порти для розвантаження, а також менші танкери, які легше сховати.
Але доставка 2 мільйонів барелів на санкціонованому супертанкері до державного порту — це явне порушення цієї тенденції. Це ризикований крок: якщо влада виявить порушення, вантаж на суму приблизно 120 мільйонів доларів можуть конфіскувати. Крім того, сам порт може потрапити під вторинні санкції США, як це вже сталося в березні з терміналом на півдні Китаю.
Довідка. Так звані «зомбі-судна», які видають себе за вже списані танкери, використовуються для уникнення санкцій. Подібні методи вже застосовувалися у торгівлі з Венесуелою.
Нагадаємо:
Щоб уникнути контролю США, останніми тижнями щонайменше чотири «зомбі-судна» — кораблі, що видають себе за утилізовані танкери — вийшли з нафтових терміналів Хосе та Амуай у Венесуелі.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий