Китай припинив купувати природний газ зі США
Імпорт скрапленого природного газу (СПГ) зі США до Китаю повністю зупинився вже понад 10 тижнів — це підтверджують дані з морських перевезень і свідчить про те, що торговельна війна між США і Китаєм зачепила і сферу енергетики.
Про це повідомляє газета Financial Times.
Останній танкер зі США, що перевозив 69 тисяч тонн СПГ із порту Корпус-Крісті в Техасі, прибув до південної провінції Фуцзянь 6 лютого. Після цього жодних нових постачань не було.
Інше судно мало прибути до Китаю, але після введення 15% мита на американський СПГ 10 лютого, його маршрут змінили — газ доставили до Бангладеш. З того часу мито зросло до 49%, що робить закупівлю американського газу економічно невигідною для китайських компаній.
Наслідки цієї зупинки можуть бути довгостроковими: Китай ще більше зміцнює енергетичні зв’язки з Росією, а під питанням опиняється майбутнє масштабного розширення інфраструктури СПГ у США та Мексиці на мільярди доларів.
Експертка з газу в Центрі глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Анна-Софі Корбо зазначила: «Наслідки будуть довготривалими. Не думаю, що китайські імпортери колись знову укладуть нові контракти на американський СПГ».
Після вторгнення Росії в Україну Китай і без того купував відносно мало СПГ зі США, часто перепродуючи його до Європи з прибутком. Торік лише 6% імпорту СПГ у Китаї припадало на США, тоді як у 2021 році ця частка сягала 11%.
Водночас китайські компанії, зокрема PetroChina та Sinopec, мають 13 довгострокових контрактів на постачання СПГ з американських терміналів — деякі з них діятимуть до 2049 року, згідно з даними компанії Kpler.
Такі довгострокові угоди були необхідні для запуску масштабних проєктів СПГ у США. Але, за словами Корбо, останнім часом девелопери намагаються переглянути умови контрактів через інфляцію та додаткові витрати, пов’язані з митами.
Аналітикиня Kpler Джилліан Боккара заявила, що не бачить передумов для відновлення торгівлі між США і Китаєм у найближчому майбутньому.
«Минулого разу пауза тривала, поки китайська влада не надала компаніям спеціальні дозволи, але тоді попит на газ стрімко зростав», — сказала вона. — «Зараз економічне зростання сповільнюється, і Китай, на нашу думку, цілком здатен обходитися без цих поставок досить довго».
Нагадаємо:
Американські інвестори можуть бути змушені продати приблизно $800 мільярдів китайських акцій у разі «екстремального сценарію» фінансового розриву між США і Китаєм на тлі митної війни.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий