Китай прокоментували мита Трампа — Економічна правда
Китай планує оскаржити нові мита Трампа у Світовій організації торгівлі (СОТ), а також відповісти невизначеними контрзаходами.
Про це повідомляє Reuters.
Уряд Китаю в неділю 2 лютого засудив введення адміністрацією Трампа 10% мита на китайський імпорт, залишивши при цьому «відкриті двері» для переговорів з США.
У Мінфіні Китаю не оголосили про рішучі контрзаходи у відповідь на дії новообраного президента США Дональда Трампа, заявивши про символічний жест у вигляді оскарження мит у СОТ. Це контрастує із діями Канади та Мексики, які у відповідь на нові мита США запровадять пропорційні обмеження.
Міністерство торгівлі Китаю заявило, що крок Трампа «серйозно порушує» правила міжнародної торгівлі, і закликало США «вступити у відвертий діалог і зміцнити співпрацю».
Подання позову до СОТ може дозволити Пекіну перемогти у публічному просторі, але не може скасувати мита Трампа. Апеляція до СОТ не несе жодних безпосередніх витрат чи загроз для Вашингтона. Система врегулювання суперечок СОТ була фактично зупинена з 2019 року, коли Трамп заблокував призначення суддів для розгляду апеляцій.
Величезне позитивне сальдо торгового балансу Китаю (майже 1 трильйон доларів минулого року) — є вразливим місцем для Пекіна.
Як зазначає Reuters, китайський експорт у ключових галузях промисловості, в тому числі автомобілебудуванні, зростає швидше в натуральному вираженні, ніж у вартісному, що свідчить про те, що виробники знижують ціни, намагаючись завоювати закордонні ринки збуту, коли попит на внутрішньому ринку різко впав.
З цієї причини аналітики очікували, що Китай спробує якнайшвидше укласти угоду з Трампом, щоб пом’якшити удар від торговельних заходів США.
Китай також місяцями готувався до довгоочікуваного кроку Трампа щодо мит, поглиблюючи зв’язки з союзниками, домагаючись певної самостійності в ключових галузях технологій і відкладаючи кошти на підтримку вразливої економіки.
Нагадаємо:
Президент США Дональд Трамп підписав три укази про запровадження додаткових мит на товари з Канади, Мексики та Китаю. Це стало першим офіційним рішенням у межах торгівельної війни. Лідери Канади та Мексики пообіцяли відповісти аналогічними заходами.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий