TodayUA.com


Останні новини

Китай припинив купувати природний газ зі США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Міненерго лобіювало будівництво дорогих атомних реакторів замість дешевої децентралізації – FT

Сентябрь 30
21:51 2024

Міністр енергетики Герман Галущенко зазнав критики за дворічну затримку децентралізації енергетики: відомство почало діяти в цьому напрямку лише влітку, а до цього лобіювало будівництво дорогих атомних реакторів.

Про це пише газета Financial Times з посиланням на думки експертів та співрозмоників.

Критики стверджують, що зусилля з децентралізації мали розпочатися ще у 2022 році, коли Росія здійснила повномасштабне вторгнення і почала націлюватися на енергетичну мережу України. За цей час можна було б побудувати сотні менших газових станцій або проєктів відновлюваної енергії, пише газета.

«Міністерство енергетики не зацікавлене в децентралізації. Навпаки, вони більше зацікавлені в централізації, щоб тримати якомога більше енергетичного сектора, особливо генерації, під контролем державних компаній», — сказав один з представників енергетичної галузі.

На думку експертів і чиновників, Галущенко, замість цього, лобіював будівництво великих і дорогих ядерних реакторів, на зведення яких потрібно від семи до десяти років. До призначення міністром у 2021 році він був віцепрезидентом державної ядерної компанії «Енергоатом».

Міністерство повідомило Financial Times, що розробило стратегію та створило умови для децентралізації, однак відмовилося навести конкретні приклади через воєнні обмеження. У міністерстві додали, що розвиток ядерної генерації забезпечить потреби країни у відновленні та енергетичній стабільності в майбутньому.

Плани щодо децентралізації, запропоновані у 2022 році, були проігноровані, зазначила Вікторія Войціцька, енергетичний експерт та колишня членкиня парламентського енергетичного комітету.

«Ми бачили, як [Галущенко] просуває проєкт будівництва нових ядерних реакторів… це не допоможе нам пережити цю зиму і наступну», — заявила вона.

Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, сказав Financial Times, що, окрім меншої вразливості до атак, малі децентралізовані електростанції будуються приблизно за півтора року і коштують «набагато дешевше», ніж ремонт чи будівництво великих генеруючих потужностей.

Водночас колишній очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький сказав, що схема кредитів для інвесторів у малі електростанції, запроваджена в липні 2024 року, призведе до появи десятків нових гравців на ринку та створить конкуренцію для «Енергоатому», що міністерство енергетики намагалося відкласти.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com