Пів мільйона тонн російських нафтопродуктів опинилися в морській пастці через санкції США
Майже 500 000 метричних тонн російських нафтопродуктів застрягли на танкерах, що потрапили під санкції США, свідчать дані LSEG, опубліковані в середу.
Про це пише Reuters.
10 січня нові санкції, пов’язані з Росією, торкнулися понад 180 суден і страхових компаній, доповнивши вплив аналогічних обмежень, запроваджених Сполученим Королівством та Європейським Союзом.
Серед суден, що потрапили під останні санкції США, дев’ять танкерів, які завантажували нафтопродукти в російських портах на Балтійському та Чорному морях у грудні та січні.
Чотири з них — Cup, Aquatica, Turaco і Onyx — перевозять загалом близько 280 000 тонн мазуту, призначеного для Індії, Туреччини та Сінгапуру, свідчать дані LSEG.
Ще один з танкерів — Ariadne — був завантажений у грудні близько 35 000 тон нафти в російському балтійському порту Усть-Луга. Згідно з даними судноплавства, він дрейфує поблизу єгипетського порту Порт-Саїд.
Чотири інші судна з санкційного списку перевозять загалом близько 160 000 тонн дизельного палива з наднизьким вмістом сірки і газойлю російського походження.
Одне з цих суден — Pravasi — розвантажується в бразильському порту Сантос. Три інших судна — «Симфонія», «Юпітер» і «Талісман» — за даними LSEG, прямують до Туреччини.
Хоча існує перехідний період, що дозволяє вивантажувати вже узгоджені вантажі, трейдери кажуть, що занепокоєння щодо штрафних санкцій сповільнило активність.
Нагадаємо:
Три танкери з понад 2 мільйонами барелів російської нафти плавають у водах біля східного Китаю і не можуть відвантажитися після того, як у п’ятницю 10 січня США ввели нові санкції проти найбільших нафтових компаній РФ.
Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадив санкції проти двох найбільших нафтових компаній РФ «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз», а також провайдерів страхування суден «Ингосстрах» та «Альфастрахование».
За даними газети Financial Times, заходи включають додавання до чорного списку 183 суден «тіньового флоту», залучених до експорту енергоресурсів з Росії.
Індія має намір відмовитися від нафтових танкерів, на які США наклали санкції через їхню роль у перевезенні вантажів для Росії, що є ще одним прикладом впливу заходів Вашингтона на світовий нафтовий ринок.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий