TodayUA.com


Останні новини

AMD звільняє близько 1000 працівників через “можливості зростання”

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Півсотні нафтових танкерів РФ застрягли по всьому світу через санкції

Июль 10
14:44 2024

Від холодних вод Балтійського моря до тихоокеанських берегів Владивостока десятки танкерів РФ, які раніше перевозили московську нафту, зараз стоять порожніми і простоюють.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Судна стали бездіяльними після того, як потрапили під санкції США, Великобританії та Європи, які почали посилюватися в жовтні 2023 року. Деякі з них були піддані санкціям за порушення встановленого «Групою семи» граничного рівня цін на експорт російської нафти, інші — за приналежність до державної танкерної компанії ПАТ «Совкомфлот».

Простої кораблів доводять, що Захід має важелі — якщо він вирішить за них потягнути, — які можуть зірвати транспортування російської нафти. Майже всі 53 судна, які потрапили під санкції з жовтня 2023 року, так і не змогли забрати жодного вантажу.

Ті кілька, що завантажилися, намагалися приховати свою подальшу діяльність, вдаючись до відключення автоматичних систем відстеження та перекидання вантажів з одного судна на інше, приховуючи це від сторонніх очей.

Однак той факт, що ставки фрахту — включно з тією частиною, яка безпосередньо пов’язана з санкціями, — падають, є важливим доказом того, що санкції виводять з ладу танкери, але насправді не призводять до підвищення витрат Росії на окремі вантажі.

Судна, що потрапили під санкції, намагаються вести торгівлю у звичному режимі. Лише три з них завантажилися з моменту введення санкцій, свідчать дані відстеження суден, зібрані агентством Bloomberg.

Судна, що простоюють, скупчилися в кількох точках по всьому світу: шість нафтових танкерів стоять на якорі в Балтійському морі, ще чотири востаннє бачили біля виходу з Чорного моря, п’ятий стояв на якорі неподалік від порту, а шостий, «Віктор Бакаєв», покинув регіон на початку липня.

Ще п’ять кораблів, які стоять на якорі в акваторії портових міст «Владивосток» і «Козьмино», — усі, окрім одного, що належить «Совкомфлоту», — місяцями простоюють без діла.

Ще два простоюють без визначеного пункту призначення між узбережжям Росії та Японії. Два з них, «Лиговский проспект» і «Казань», потрапили під санкції в листопаді, і відтоді ні вони, ні інші не завантажили жодного вантажу.

П’ять з шести танкерів, помічених біля берегів Китаю, або перебувають на ремонтних верфях, або нещодавно покинули їх. Ще чотири простоюють біля берегів Південної Кореї.

Біля Порт-Саїда, на північному кінці Суецького каналу, зібралися вісім танкерів, що потрапили під санкції. З моменту прибуття вони були бездіяльними.

Лише три з 53 танкерів, що потрапили під санкції, точно завантажили вантажі з моменту додавання до списку.

Нагадаємо:

Під тиском грецького військово-морського флоту трейдери російської нафти знайшли нове місце для перевантаження вантажів в Середземному морі — марокканське місто Надор.

Три танкери, які нещодавно потрапили під санкції Великої Британії, зібралися в Балтійському морі. Два з них готуються завантажити нафту в російських портах Приморськ та Усть-Луга.

Економічна правда.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com