Програма обміну досвідом від ЄС для підприємців: як взяти участь
Як підприємцям з України взяти участь у європейській програмі обміну бізнес-досвідом?
Коли хтось із моїх знайомих питає, як ЄС допомагає Україні або чи є якісь гранти, які реально можна виграти, я можу точно та впевнено навести кілька прикладів, адже сама координую один з таких проєктів. «Erasmus for Young Entrepreneurs» (EYE) – це програма про великі можливості або безпрограшний шанс для всіх підприємців-початківців.
Програма Erasmus for Young Entrepreneurs (EYE) — це міжнародна програма обміну підприємницьким досвідом, яка співфінансується Єврокомісією та дозволяє українцям поїхати в одну з країн Європи, щоб перейняти досвід у європейських колег.
Вона допомагає отримати підприємницький досвід та навіть побудувати мережу потенційних клієнтів з мінімальними витратами. Фактично, програма — це можливість перевірити свою бізнес-ідею, уникаючи найбільш поширених помилок, та масштабувати бізнес на європейський ринках, тому цей проєкт сміливо можна назвати важливою сходинкою до повноцінної євроінтеграції України.
А ще це перший крок до десятків інших європейських програм, що допомагають розвивати себе та свій бізнес.
Проєкт для підприємців-початківців
В рамках програми підприємці-початківці працюють пліч-о-пліч зі своїми досвідченими колегами з іншої країни, обмінюючись ідеями, навичками та знаннями про ринки і бізнес-культури, щоб потім впроваджувати найкращі практики в своїх бізнесах. Це абсолютно корисна програма для всіх новачків у бізнесі, тих, хто почав і застряг, та тих, хто давно мріяв почати свою справу й не наважувався.
Одна із наших випускниць, Ірина Савицька, яка на той момент розвивала стартап Bank of Memories, протягом трьох місяців співпрацювала з підприємцем зі Словенії. Вона хотіла дізнатися більше про цільові ринки для своєї компанії в ЄС і зрозуміти настрої клієнтів. Словенський підприємець прагнув розпочати партнерство з власником бізнесу, який розробляє інноваційні проєкти та вірить у майбутнє блокчейну.
Ще одна учасниця програми, Орина Старкіна, CEO компанії StarkSoft, що допомагає бізнесу досягати нових вершин за допомогою інноваційних мобільних додатків, постійно прагнула вдосконалювати свої знання та навички. Обмін в іспанській компанії Geinnova, яка спеціалізується на європейських проєктах, став для неї важливим етапом у професійному розвитку та переосмисленні бізнес-ідеї.
Як стати учасником програми?
Упродовж 15 років існування Erasmus for Young Entrepreneurs уже відбулося більше 12 тисяч обмінів між підприємцями з різних країн-членів ЄС, а також тих, які входять до програми COSME.
Учасники можуть самі обрати країну для обміну або скористатись допомогою офіційних представництв програми, контакти яких можна знайти на сайті. Ми в Civitta здійснили найбільшу кількість обмінів українців – близько 60-ти та продовжуємо це робити.
Після початку війни Єврокомісія спростила умови участі для українців. Ті, громадяни, які виїхали за кордон після початку широкомасштабного вторгнення, відтепер можуть брати участь програмі в тій країні, де вони перебувають.
Крім того, можна обрати один із трьох форматів обміну: офлайн — тобто фізично поїхати за межі України, онлайн або співпрацювати в змішаному форматі. Це дуже зручно з урахуванням, що чоловіки нині не можуть виїхати за межі України, проте все ж мають можливість взяти участь в EYE. Щоб почати, потрібно подати заявку.
Немає принципового значення, який бізнес ви маєте. Головні умови для участі у програмі:
- Мати бізнес-ідею або вести бізнес не більше 3-х років;
- Володіти англійською мовою або мовою приймаючої країни на рівні В1-В2;
- Мати бажання та можливість бути залученим у програму full-time.
Програма частково покриває витрати нових підприємців на проїзд, проживання та інші витрати, пов’язані з EYE, це від 600 до 1200 євро на місяць, в залежності від країни перебування.
Ми, як посередницька організація, допомагаємо учасникам правильно заповнити заявку, покращити резюме, фіналізувати бізнес-план, за потреби знайти приймаючого підприємця, а також надаємо супровід впродовж всього періоду участі в програмі.
Учасники мають можливість самостійно будувати потрібні контакти, брати участь в тих заходах, які вони вважають для себе найбільш релевантними, та брати від програми той максимум здобутків, який їм потрібен.
Нещодавно ми запустили черговий набір учасників. Тож, якщо ви відчуваєте, що вам це цікаво і хочете спробувати свої сили, – заповнюйте заявку та чекайте на наш дзвінок.
Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий