TodayUA.com


Останні новини

Авіакомпанія Ryanair готова першою зайти в Крим після деокупації

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Російські банки борються за юань, оскільки дефіцит ліквідності подвоюється

Август 13
19:26 2024

Російські фірми через дефіцит юанів заповнюють прогалину дорогими свопами центрального банку.

Про це повідомляє Bloomberg.

Юанева ліквідність в Росії вичерпується, компанії все частіше вдаються до використання юаневих свопів з Банком Росії — операцій, які раніше розглядалися як дорогий крайній засіб.

Середньоденний обсяг юанів, запозичених через свопи, підскочив до 20 млрд юанів (2,8 млрд дол) у серпні порівняно з 10 млрд юанів у червні.

На тлі дружби між Москвою і Пекіном близько 240 млрд дол імпорту та експорту зараз майже повністю оцінюються в юанях.

Але з’являється все більше свідчень того, що китайські банки бояться бути покараними за непряме фінансування російської військової машини в рамках останніх, розширених санкцій США, оголошених у червні.

Платіжні питання були головними на порядку денному під час зустрічі президента Росії Володимира Путіна з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.

Російські фірми все частіше здійснюють платежі через колишні радянські республіки, такі як Казахстан, а експортери можуть залишати більшу частину своїх доходів за межами Росії після того, як були послаблені правила обов’язкової репатріації.

Коли ставки за кредитами в юанях «овернайт» перевищили 20%, Банк Росії втричі збільшив максимальний обсяг, дозволений для юаневих свопів, до 30 мільярдів юанів. Хоча це і знизило вартість фінансування в китайській валюті, ставки значно вищі, ніж до запровадження червневих санкцій.

Нагадаємо:

Росія та Китай з осені можуть перейти на бартер у взаємній торгівлі через проблеми з банківськими платежами через західні санкції.

Прямі платежі в юанях все частіше заморожуються або затримуються після того, як у червні США розширили критерії запровадження санкцій.

Російським компаніям стало важко проводити транскордонні платежі у китайській валюті.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com