TodayUA.com


Останні новини

Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Що передбачає ухвалення законопроєкту щодо житлової реформи в Україні

Июль 16
11:48 2025













Посилання скопійовано

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про основні засади житлової політики», що дає старт масштабній житловій реформі в Україні. Підтримали рішення 232 депутата.

Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

За її словами, актуальність ухвалення цього законопроєкту саме зараз – виконання одного з багатьох індикаторів програми Юкрейн Фасіліті, яка надає Україні 50 млрд євро до 2027 року. Виконання «житлового індикатору» – остаточне ухвалення законопроєкту №12377 до 4 кварталу цього року принесене Україні 300 млн євро, зазначила Шуляк.

Вона додала, що нова житлова політика розпочинає реалізовуватись з моменту ухвалення законопроєкту №12377 у другому читанні.

Водночас, за її словами, для повноцінного початку житлової реформи будуть створені і ухвалені ще два важливі законопроєкти – «Про фонд соціального житла», а також законопроєкт про управління цим фондом. Над першим роботу вже розпочали, оскільки дедлайн його ухвалення по Юкрейн Фасітілі – 4 квартал 2026 року.

Шуляк підкреслила, що реформа житлової політики передбачає, що для тих громадян, які не мають фінансової змоги купити житло, буде запроваджено два формати тимчасового житла – соціальна оренда і оренда з правом викупу.

«Обидва механізми вже багато років ефективно працюють у ЄС і ми максимально адаптуємо їх під українські реалії – так, щоб це дійсно працювало і максимально ефективно закривало потребу у житлі. Зокрема, буде і тимчасове службове житло», – зазначає нардепка.

Житло, яке можна взяти в соціальну оренду, буде надаватись з державного і муніципального фондів соціального житла.

«Це буде і нове житло, що спроруджуватиметься за державних кошт, і державно-приватне партнерство, але головне, що ми зможено у такий спосіб нарешті добудувати всі наші довгобуди – наслідок діяльності недобросовісних забудовників і не тільки», – повідомила Шуляк.

Нагадаємо:

За підсумками червня в Україні зріс попит на оренду житла та зменшився інтерес до купівлі новобудов.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com