Швеція почала будівництво сховища для ядерних відходів, яке працюватиме 100 тисяч років
У Швеції розпочалося будівництво фінального сховища для відпрацьованого ядерного палива, яке зберігатиме високорадіоактивні відходи протягом 100,000 років.
Про це повідомляє агентство Reuters.
За оцінками Світової ядерної асоціації, у світі накопичено близько 300,000 тонн відпрацьованого ядерного палива, яке потребує утилізації. Здебільшого його зберігають у басейнах охолодження біля реакторів, які його виробили.
Зі зростанням планів щодо будівництва нових реакторів у Європі та інших регіонах для заміни викопного палива ця проблема стає ще актуальнішою.
Фінальне сховище Форсмарк, розташоване за 150 км на північ від Стокгольма, буде складатися з 60 км тунелів на глибині 500 метрів у скельній породі віком 1,9 мільярда років.
У ньому розмістять 12,000 тонн ядерного палива, запакованого у 5-метрові антикорозійні мідні капсули, які вкриють глиною перед похованням.
Сховище у Форсмарку прийме перші відходи наприкінці 2030-х років, але завершити його планують лише до 2080 року, коли тунелі будуть заповнені та закриті, повідомила компанія SKB, відповідальна за ядерне паливо та відходи.
Сховище коштуватиме близько $1,08 мільярда і фінансуватиметься коштом ядерної промисловості. Воно вміщуватиме всі відходи, вироблені наявними ядерними станціями Швеції, але не прийматиме паливо з майбутніх реакторів.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий