Стало відомо, коли Україна підпише угоду про стратегічні надра зі США
США та Україна близькі до укладення угоди про мінерали на сотні мільярдів доларів: вона може бути підписана вже 24 лютого.
Про це повідомляє видання Axios з посиланням на джерела.
За словами українського посадовця, переговори на фінальному етапі, і документ можуть підписати вже в понеділок. Хоча версія документа, яку переглянув Axios, є найсвіжішою, у неї ще можуть внести зміни.
Віцепрем’єрка України Ольга Стефанішина раніше підтвердила у дописі в соцмережі X, що сторони близькі до угоди. Вона зазначила, що підписання стане «свідченням нашої відданості на десятиліття вперед».
У проєкті документа йдеться про створення «Фонду інвестицій у відновлення», яким спільно керуватимуть США та Україна.
«Уряд Сполучених Штатів Америки має намір забезпечити довгострокову фінансову підтримку розвитку стабільної та економічно процвітаючої України», — йдеться у копії угоди, яку отримало видання.
Фонд буде інвестувати в різні проєкти, зокрема у видобуток корисних копалин і розвиток портової інфраструктури, а також залучати додаткові інвестиції.
Однак у документі також згадується, що США мають намір частково компенсувати свої витрати, пов’язані з «захистом, відновленням та поверненням України» до довоєнного рівня ВВП.
Водночас, у проєкті угоди, який отримав Axios, міститься загальне формулювання про бажання США зберегти Україну вільною, але немає чітких зобов’язань щодо військової підтримки.
Угода також передбачає, що Україна має внести до фонду $500 мільярдів, причому її внески повинні вдвічі перевищувати внески США. Однак цей платіж не буде спрямований безпосередньо до США.
Згідно з проєктом документа, 50% українських доходів (за вирахуванням операційних витрат) від видобувних галузей — зокрема корисних копалин, нафти та газу — повинні надходити до фонду.
У тексті міститься положення про фінансування проєктів у регіонах, які «тимчасово окуповані Російською Федерацією, у разі їх деокупації».
Нагадаємо:
Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США матимуть 100% контроль, а Україна виділятиме на нього кошти. ЕП дізналась деталі.
Президент України зазначив, що він не збирається визнавати угоду, за якою Україна буде винна сполученим Штатам 500 мільярдів доларів.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий