TodayUA.com


Останні новини

Президент Фінляндії про переговори щодо припинення вогню в Україні: Складно, але не безнадійно

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Стало відомо, коли Україна підпише угоду про стратегічні надра зі США

Февраль 25
02:30 2025













Посилання скопійовано

США та Україна близькі до укладення угоди про мінерали на сотні мільярдів доларів: вона може бути підписана вже 24 лютого.

Про це повідомляє видання Axios з посиланням на джерела.

За словами українського посадовця, переговори на фінальному етапі, і документ можуть підписати вже в понеділок. Хоча версія документа, яку переглянув Axios, є найсвіжішою, у неї ще можуть внести зміни.

Віцепрем’єрка України Ольга Стефанішина раніше підтвердила у дописі в соцмережі X, що сторони близькі до угоди. Вона зазначила, що підписання стане «свідченням нашої відданості на десятиліття вперед».

У проєкті документа йдеться про створення «Фонду інвестицій у відновлення», яким спільно керуватимуть США та Україна.

«Уряд Сполучених Штатів Америки має намір забезпечити довгострокову фінансову підтримку розвитку стабільної та економічно процвітаючої України», — йдеться у копії угоди, яку отримало видання.

Фонд буде інвестувати в різні проєкти, зокрема у видобуток корисних копалин і розвиток портової інфраструктури, а також залучати додаткові інвестиції.

Однак у документі також згадується, що США мають намір частково компенсувати свої витрати, пов’язані з «захистом, відновленням та поверненням України» до довоєнного рівня ВВП.

Водночас, у проєкті угоди, який отримав Axios, міститься загальне формулювання про бажання США зберегти Україну вільною, але немає чітких зобов’язань щодо військової підтримки.

Угода також передбачає, що Україна має внести до фонду $500 мільярдів, причому її внески повинні вдвічі перевищувати внески США. Однак цей платіж не буде спрямований безпосередньо до США.

Згідно з проєктом документа, 50% українських доходів (за вирахуванням операційних витрат) від видобувних галузей — зокрема корисних копалин, нафти та газу — повинні надходити до фонду.

У тексті міститься положення про фінансування проєктів у регіонах, які «тимчасово окуповані Російською Федерацією, у разі їх деокупації».

Нагадаємо:

Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США матимуть 100% контроль, а Україна виділятиме на нього кошти. ЕП дізналась деталі.

Президент України зазначив, що він не збирається визнавати угоду, за якою Україна буде винна сполученим Штатам 500 мільярдів доларів.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com