Тайвань обіцяє збільшити інвестиції в США після погроз Трампа митами
Президент Тайваню пообіцяв збільшити закупівлі та інвестиції в США, поспішаючи відреагувати на глобальні митні погрози Дональда Трампа і тиск на тайванську напівпровідникову промисловість.
Про це пише Financial Times.
Дефіцит торгового балансу США з Тайванем, сьомим за величиною торгівельним партнером, збільшився на 26,1 млрд дол до 73,9 млрд дол в 2024 році, що зумовлено бурхливим попитом на найсучасніші чіпи штучного інтелекту. Більшість з них виробляє Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), найбільший у світі виробник мікросхем.
Президент Тайваню також заявив про провідну роль країни у світовому виробництві мікросхем і виступив проти вимог Трампа повернути напівпровідниковий бізнес до Америки, в «крадіжці» якого президент США звинуватив Тайвань.
Реклама:
Під тиском перших адміністрацій Трампа і Байдена TSMC взяла на себе зобов’язання інвестувати 65 млрд дол у три заводи в Аризоні, перший з яких вже запущено в серійне виробництво. Хоча після завершення будівництва заводи все ще становитимуть менше п’ятої частини загальної потужності TSMC, вони є найбільшою закордонною інвестицією компанії.
Але Трамп погрожує скасувати угоди про субсидії, укладені за часів його попередника, що може поставити під загрозу фінансову підтримку TSMC на суму понад 6 млрд дол.
Президент також сказав, що Тайбей є «найнадійнішим торговим партнером США», але додав, що адміністрація Трампа проводить «політику, яка повністю відрізняються від минулих», що створює виклики для всіх інших країн, включаючи Тайвань.
Реклама:
Нагадаємо:
Президент США Дональд Трамп планує запровадити тарифи на імпортні комп’ютерні чіпи, фармацевтичні препарати та сталь, щоб підштовхнути компанії до збільшення обсягів виробництва у Сполучених Штатах, що може потіснити союзників США в Азії, включаючи Тайвань, Південну Корею і Японію.
Минулого року тайванські компанії інвестували рекордну суму грошей у США та Японію, тоді як показник для Китаю залишився незмінним, що свідчить про зрушення в ланцюгах постачання.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий