TodayUA.com


Останні новини

НБУ презентував нову пам’ятну монету: кому вона присвячена

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Типові помилки роботодавців при бронюванні працівників

Апрель 10
08:35 2025

Протягом останнього року процедура бронювання працівників в Україні не раз змінювалася, що додало нових викликів для бізнесу. Однак останні тенденції в регулюванні процедури свідчать про курс на її спрощення та автоматизацію.

Одним з найбільш прогресивних нововведень стало бронювання через портал «Дія». Сервіс дозволив значно прискорити бронювання працівників, оскільки весь процес відбувається онлайн за допомогою кількох кліків. Тим не менш, підприємства можуть зіштовхнутися із складнощами при бронюванні працівників.

Недоступність послуги бронювання на порталі «Дія»

Нерідко підприємства, які визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зіштовхуються з тим, що послуга бронювання недоступна для них у «Дії».

Це пов’язано з тим, що такі підприємства не додані до «Єдиного переліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов’язаних».

Щоб вирішити цю проблему, слід звернутися до органу, що визнав його критично важливим, з проханням внести дані про таке підприємство до єдиного переліку.

Помилки при виборі працівників для бронювання

Одна з найбільш поширених помилок роботодавців – спроба забронювати працівників, які не відповідають вимогам, передбаченим «Порядком бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час №76».

Згідно з цим документом, заброньованими можуть бути військовозобов’язані, які перебувають на військовому обліку; перебувають у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством чи критично важливою установою; уточнили персональні дані, зазначені в пункті 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» закону від 11 квітня 2024 року №3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»; не перебувають у розшуку.

Невідповідність цим вимогам матиме наслідком відмову в бронюванні працівника.

Крім того, перешкодами для бронювання працівника стануть повна або часткова відсутність актуальних відомостей про працівника в єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів; наявність у реєстрі (застосунку «Резерв+») відмітки про порушення працівником правил військового обліку; наявність у працівника відстрочки від призову під час мобілізації з інших підстав; наявність бронювання за іншим підприємством, установою чи організацією.

Невідповідність зарплатному критерію

Однією з основних змін у процедурі бронювання з грудня 2024 року стало запровадження зарплатного критерію для бронювання працівників.

Відтепер військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств та установ, які включаються до списків (крім винятків, передбачених порядком), повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом усього строку, на який надане бронювання, не нижча за розмір мінімальної заробітної плати в країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (наразі така сума становить 20 тис. грн).

Невідповідність цьому критерію матиме наслідком анулювання бронювання.

Неправильне відображення кількості військовозобов’язаних працівників

Роботодавці також зіштовхуються з проблемою, що в «Дії» зазначена неправильна кількість військовозобов’язаних працівників, відображаються звільнені працівники чи відсутні нові. Інформація про кількість військовозобовʼязаних працівників компанії надходить з реєстру, а також від Пенсійного фонду України.

Для актуалізації відомостей про працівників слід скористатися порталом електронних послуг ПФУ, зокрема подати інформацію про прийняття працівника на роботу, звільнення, поновлення, тимчасове припинення чи відновлення дії трудового договору. Після цього оновлена інформація з’явиться на порталі «Дія».

Отже, оновлений порядок спрощує механізм бронювання працівників, але вимагає ретельного підходу та обізнаності з процедурою. Дотримання наведених вище інструкцій допоможе уникнути помилок і забезпечити стабільну роботу компаній.

Співавторки – Катерина Цвєткова, партнерка судової практики GOLAW, адвокатка, Ілона Рудник, юристка судової практики GOLAW, адвокатка

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com