Торгові угоди США та ЄС: зростання акцій та зміцнення євро після угоди
Глобальні фондові індекси зросли, а євро зміцнився після торгової угоди між США та ЄС, яка підвищила настрій на ринку та внесла певну ясність у тиждень важливих політичних зустрічей Федеральної резервної системи США та Банку Японії.
Про це повідомляє агентство Reuters.
США уклали рамкову торгову угоду з Європейським Союзом, встановивши 15% мита на більшість товарів з ЄС — це вдвічі менше від загрози введення мит у 30%. Ця угода була досягнута через тиждень після подібної торгової угоди з Японією.
Країни намагаються завершити торгові угоди до 1 серпня, коли закінчується термін, встановлений президентом США Дональдом Трампом.
Ф’ючерси на європейські індекси зросли більше ніж на 1%, ф’ючерси на S&P 500 піднялися на 0,5%, а ф’ючерси на Nasdaq — на 0,6%. Євро зміцнився відносно долара, фунта та єни.
«Ми маємо бути обережними з подальшими рухами», — сказав Сім Мох Сіонг, стратег з валютного ринку в Bank of Singapore, коментуючи загальний ріст ринку. «Багато хороших новин вже закладено в ціни».
Індекс MSCI для акцій Азії та Тихоокеанського регіону поза Японією зріс на 0,32%, майже досягнувши чотирирічного максимуму, якого він досяг минулого тижня. Японський Nikkei знизився на 1% після того, як торік досягнув річного максимуму.
Хоча базове 15% мито багато хто в Європі все ще вважає занадто високим порівняно з первісними надіями на угоду з нульовими тарифами, це все ж краще, ніж загрожуване 30% мито.
Угода між США та ЄС дає ясність компаніям і дозволяє уникнути більш масштабної торгової війни між двома союзниками, які разом складають майже третину світової торгівлі.
«Тепер основний ризик був знятий», — сказав Марк Велан, керівник інвестицій в Lucerne Asset Management у Сінгапурі. «Ринки сприймають це як знак стабільності та передбачуваності, які повертаються в торгову політику», — додав він. «Затримка з Китаєм відповідає тій самій схемі: адміністрація обирає контрольовану дипломатію замість конфронтації.»
Приріст для китайських акцій (CSI300) зійшов нанівець до полудня, в той час як гонконгський індекс Hang Seng зріс на 0,5%.
Австралійський долар, який часто використовується як індикатор апетиту до ризику, знаходився на рівні 0,657 долара, коливаючись біля майже восьмимісячного максимуму, досягнутого минулого тижня.
Нагадаємо:
Сполучені Штати Америки та Європейський Союз у неділю 27 липня уклали торговельну угоду, яка фіксує імпортне мито на рівні 15%.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий