У РФ прогнозують економічну кризу на тлі інфляції та цін на нафту
У РФ суттєво зростає ймовірність сценарію, за яким економіка може уповільнитись до технічної рецесії швидше, ніж вдасться приборкати інфляцію.
Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на документи, підготовлені для внутрішнього обговорення урядом РФ.
Зниження цін на нафту, бюджетні обмеження та зростання проблемної корпоративної заборгованості входять до числа ключових економічних ризиків, з якими стикається Росія. Особливе занепокоєння викликає можливе збільшення видобутку нафти у США та країнах ОПЕК.
Лідер Кремля Путін і високопосадовці публічно неодноразово вихваляли стійкість російської економіки перед міжнародними санкціями.
Однак документи, з якими ознайомилося агентство Reuters, свідчать про ширший спектр занепокоєнь. Їх підготували Міністерство економіки та Центробанк для обговорення 4 лютого на нараді з прем’єр-міністром Михайлом Мішустіним.
«Ймовірність сценарію, за якого уповільнення економіки до технічної рецесії відбудеться значно швидше, ніж зниження інфляції, суттєво зростає», — йдеться в доповіді Мінекономіки.
Довідка. Технічна рецесія — це економічний стан, коли ВВП країни знижується два квартали поспіль у порівнянні з попередніми.
У документі також зазначено, що високі процентні ставки стримують кредитування та інвестиції, що загрожує перспективам економічного зростання Росії.
«Брак інвестицій зараз — це низькі темпи зростання ВВП через два-три роки», — наголошується в доповіді.
І Мінекономіки, і Центробанк вказали на ризик зниження цін на нафту, що може створити проблеми для федерального бюджету.
Центробанк підкреслив «значний ризик» падіння нафтових цін у разі активного нарощування видобутку у США, а також зазначив, що резервні потужності країн ОПЕК наразі близькі до рекордних і еквівалентні обсягу експорту російської нафти.
«Бюджетні обмеження в наступні 5–10 років можуть бути жорсткішими, ніж здається зараз», — йдеться в оцінці Центробанку щодо можливого впливу зниження нафтових цін.
Нагадаємо:
Лідер Кремля Володимир Путін все більше непокоїться через проблеми у воєнній економіці Росії, саме тоді, коли Дональд Трамп активно закликає до завершення війни в Україні.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий