Україна домовилася з Польщею про збільшення газотранспортних потужностей
«Оператор ГТС України» таGaz-System домовилися продовжити тимчасове збільшення пропонованої гарантованої потужності з Польщі в напрямку України до вересня 2026 року.
Про це повідомляє ОГТСУ.»
«Оператори газотранспортних систем Польщі (Gaz-System) та України (ОГТСУ) домовилися продовжити тимчасове збільшення пропонованої гарантованої потужності з Польщі в напрямку України на подальший період», – говориться у повідомленні.
Таких домовленостей досягнуто в рамках спільних зусиль з підготовки до майбутнього опалювального сезону та підвищення безпеки постачання природного газу як для України, так і для всього регіону, зазначає ОГТСУ.
З 1 липня 2025 року обсяг гарантованої потужності у ВТЗ «Україна-Польща» у напрямку транспортування з Польщі до України складатиме:
-
до 6 439 319 м3/добу – пропонуватиметься на місячному аукціоні;
-
до 12 363 493 м3/добу – пропонуватиметься на добових аукціонах, а також на аукціонах протягом доби.
З 1 серпня 2025 року обсяг гарантованої потужності складатиме:
-
до 7 646 617 м3/добу – пропонуватиметься на річному аукціоні на період з 1 жовтня 2025 року по 30 вересня 2026 року (точна пропозиція на річному аукціоні буде знижена на 10%, які будуть відкладені для короткострокових продуктів);
-
до 11 979 699 м3/добу – пропонуватиметься на місячних, добових аукціонах, а також на аукціонах протягом доби у період з 1 серпня 2025 року по 30 вересня 2025 року;
-
до 11 724 812 м3/добу пропонуватиметься на квартальних, місячних, добових аукціонах, а також на аукціонах протягом доби у період з 1 жовтня 2025 року по 31 травня 2026 року.
Наступні аукціони з продажу гарантованої потужності заплановані на 7 липня (річний аукціон – газовий рік 2025/2026) та на 21 липня (місячний аукціон – місячний продукт за серпень 2025 року).
Далі будуть аукціони 4 серпня (квартальний аукціон – квартальні продукти за газовий рік 2025/2026) та 18 серпня (місячний аукціон – місячний продукт за вересень 2025 року).
Щоденні та внутрішньоденні аукціони з продажу потужності проводяться кожного дня.
За словами в.о. генерального директора Оператора ГТС України Владислава Медведєва, тимчасове технічне рішення дозволяє збільшити пропускну здатність транспортування в напрямку України.
«Враховуючи, що гарантована потужність з Польщі до України забезпечує доступ до альтернативних джерел постачання газу через LNG-термінали з усього світу, а також до норвезького видобутку газу через Baltic Pipe, подальший розвиток цього маршруту має стратегічне значення», – сказав він.
Нагадаємо:
Раніше повідомлялося, шр 1 січня Україна припинила транзит російського газу. Газотранспортна система працює у режимі без транзиту.
Раніше повідомлялося, що 23 червня 2025 року, відбувся липневий аукціон на тарифний пакет Route 1 — проєкт газопостачання з Греції в Україну через п’ять країн. Було виставлено обсяг 3 млн м³/д, а продано лише 0.163 млн м³/д (~5 %).
Хоча загальна вартість нового маршруту оцінюється в 7–8 €/MWh, це лише трохи дешевше за альтернативи через Словаччину. Страх перед регуляторною невизначеністю і складність адмінпроцедур також все ще відлякують трейдерів».
Раніше повідомлялося, що Україна може розпочати імпорт газу по Трансбалканському коридору, окрім поточного імпорту газу з Угорщини, Польщі та Словаччини.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий