TodayUA.com


Останні новини

Кількість користувачів «Резерв+» становить майже 4 млн – Міноборони

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Україна допустила невиплату вчасно боргу за ВВП-варантами

Май 17
12:57 2025













Посилання скопійовано

Головний парламентер України щодо боргу заявив інвесторам у Лондоні цього тижня, що Київ не поспішає з реструктуризацією боргу за ВВП-варантами.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Як пише агенство, зустрічі в Лондоні між інвесторами та уповноваженим з питань державного боргу Юрієм Буцою відбулися в той час, коли російські та українські переговорники зустрілися в Туреччині.

Україна повинна заплатити понад півмільярда доларів за ВВП-варантами, вартість яких становить 3,2 мільярда доларів, до початку червня після того, як переговори про реструктуризацію з основною групою їхніх власників провалилися минулого місяця.

За інформацією Reuters, Буца сказав інвесторам, що Україна не поспішатиме укладати угоду до настання крайнього терміну, а зачекає на кращі умови.

«Вони чітко дали зрозуміти, що мораторій діє і … перехресного дефолту за облігаціями не буде», — сказав один з інвесторів агентству Reuters.

Джерела повідомили, що Буца наголосив, що короткострокове рішення щодо переоформлення варантів є пріоритетним, але що вони не бояться пропустити платіж.

Нагадаємо:

ВВП-варанти — спеціальні інструменти, які уряд випустив у рамках реструктуризації зовнішнього боргу 2015 року. Тоді Міністерство фінансів, яке очолювала Наталія Яресько, домовлялося про списання 20% із 18 млрд дол. зобов’язань за євробондами. Замість цього Мінфін випустив «інструмент повернення вартості» такого прощеного боргу, який розподілив серед кредиторів.

Загальна номінальна вартість ВВП-варантів становить 3,24 млрд дол., але ці кошти не повертаються. Натомість держава Україна зобов’язана робити виплату власникам цього інструменту, розмір якої прив’язаний до ВВП і темпів його зростання.

Національний банк України виявився одним із власників ВВП-варантів — інструменту, згідно з яким держава має робити виплати залежно від темпів економічного зростання аж до 2041 року.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com