TodayUA.com


Останні новини

Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Україна може перейти на нову систему класифікації підприємництва: введуть нові категорії

Июль 29
17:32 2024

Підприємців пропонують поділити на 5 нових категорій за сегментним підходом на противагу секторальному, яким користуються зараз.

Про це повідомляє пресслужба комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

В Україні пропонують перейти на іншу систему класифікації підприємництва. Ця технологія поділу бізнесу є сегментним підходом на противагу існуючому секторальному. Зокрема, пропонується виокремити в законодавстві п’ять категорій підприємництва з розподілом на підкатегорії.

Зазначається, що нормативно-правове регулювання, на думку ініціаторів відповідних законодавчих змін, має включати такі категорії економічних бізнес-суб’єктів:

  • самозайняті, до складу яких мають входити підприємці, які ведуть індивідуальну трудову діяльність (ІТД) та незалежну професійну діяльність (НПД);
  • платформнозайняті, тобто ті, що взаємодіють з цифровими платформами;
  • сімейне підприємництво;
  • мікропідприємництво (мікробізнес);
  • мале підприємництво (малий бізнес).

Усі вищезазначені категорії економічних суб’єктів належать до загальновизнаного сектору МСБ (мікро, малого та середнього бізнесу).

Повідомляється, що метою змін нормативного регулювання ведення бізнесу є, на думку ініціаторів цього процесу, надання деяким категоріям додаткових преференцій.

Зокрема, це має стосуватися таких категорій, як самозайняті, платформнозайняті особи та сімейні бізнеси.

«Надання економічно проактивним особам, які свідомо приймають підприємницький ризик, широкого спектра можливостей реалізувати свій економічний та підприємницький потенціал з максимальним соціально-економічним ефектом, створення умов для всеосяжної детінізації позалегальної економіки й забезпечення еволюції розвитку підприємців від базових форм економічної організації (самозайнятих) до категорій середнього та великого бізнесу,» — зазначається в повідомленні.

Читайте також: Квота з часів СРСР. Що не так з обов’язковим працевлаштуванням людей з інвалідністю

Нагадаємо:

Спілка Diia.City United виступає проти підняття податків з обороту компаній та доходів фізосіб та закликає уряд опрацювати інші джерела надходжень до бюджету.

Рада з питань підприємництва в умовах воєнного стану планує спеціальне засідання, пов’язане з законопроєктом про підвищення податків.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com