TodayUA.com


Останні новини

Які квитки поверне Укрзалізниця — Економічна правда

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Як цифрові платформи трансформують бізнес

Апрель 03
08:36 2025

Приклади того, як можна використовувати цифрові платформи та які результати це може принести.

В життя українців тісно увійшли цифрові платформи. Ми користуємось ними щодня: замовити доставку, викликати таксі, обрати репетитора дитині, знайти майстра для ремонту техніки та навіть провести сесію з психологом.

Уперше за 22 роки у щорічному дослідженні The Guardian гнучкість при виборі поточного або майбутнього виду зайнятості була найважливішим фактором для 83% з 26 тисяч респондентів у 35 країнах світу. Не дивно, що все більше людей обирають для себе фриланс або гнучкі контракти, коли вони можуть самостійно керувати своїм часом і завантаженістю.

У 2023 році Glovo разом із партнерами сприяла створенню в Україні 12 987 робочих місць в еквіваленті повної зайнятості. Еквівалент повного робочого часу (FTE) допомагає порівнювати зайнятість працівників із різним графіком.

Якщо людина працює половину стандартного робочого дня, це 0,5 FTE, а якщо повний день – 1 FTE. Таким чином ми можемо оцінити рівень залученості кур’єрів незалежно від того, скільки часу вони витрачають на доставку щодня.

Це лише один із прикладів того, як діяльність цифрових платформ створює додаткову зайнятість та формує нові економічні реалії, що відповідають вимогам сучасного світу.

Платформізація

Цифровізація стала ключовим драйвером економічних змін, формуючи нові ринки. Одним із найбільш помітних явищ є платформна економіка, де фриланс і гнучкі контракти замінюють стабільну зайнятість. Інструментом, що забезпечує цю трансформацію, відкриваючи доступ до послуг і доходу в один клік, стали цифрові платформи.

Платформи швидкої доставки, онлайн-сервіси з пошуку психологів та інші технологічні рішення тепер формують нову економічну реальність.

За даними Європарламенту, у 2022 році на цифрових платформах в ЄС було зайнято понад 28,3 мільйона людей. Очікується, що у 2025 році ця цифра зросте до 43 мільйонів.

В наступні кілька років потенційним драйвером змін може стати штучний інтелект, який сприятиме розвитку цифрових платформ. В Україні платформна економіка особливо швидко набирає обертів, бо українці звикли до зручності онлайн-банкінгу та цифровізації державних послуг, а також до швидкого та якісного сервісу.

Економічний ефект цифрових платформ

Економічний ефект, який генерують цифрові платформи, має багатогранний характер. Окрім прямого впливу на економіку, як-от доходи партнерських компаній і контрагентів (кур’єрів, водіїв таксі, психологів), платформи створюють додану вартість для економіки через ланцюги постачання та стимулювання інших секторів.

Наприклад, сума 444 млн євро доданої вартості, яку створили Glovo та партнери в Україні, включає прямий, опосередкований і індукований вплив на різні сектори, такі як HoReCa (готельний та ресторанний бізнеси), ритейл, логістика тощо. Також завдяки діяльності Glovo були створені додаткові 12 987 робочих місць в еквіваленті повної зайнятості (FTE).

Водночас для малого та середнього бізнесу (МСБ) цифрові сервіси стали цінним інструментом для масштабування: за даними дослідження Glovo за 2023 рік 43% МСБ розглядають співпрацю з цифровими платформами як критично важливу. Платформи дають їм змогу адаптуватися до нових умов, швидше реагувати на попит і знаходити нових клієнтів.

Регулювання цифрових платформ

Платформна економіка відкриває нові можливості. Вона пропонує гнучкість і ширший вибір, уже зараз нам важко уявити світ без цифрових платформ. Разом із цим вона потребує адекватної інтеграції у сучасні економічні та трудові системи.

Спільно з іншими гравцями індустрії Glovo входить до робочої групи при Міністерстві фінансів з приводу розробки законодавства для оподаткування електронних платформ та активно ділиться кращими міжнародними практиками.

З урахуванням високого рівня цифровізації, сподіваємось, що нове законодавство буде максимально спрощеним та зручним для всіх учасників платформної економіки: як для компаній з точки зору звітування, так і для курʼєрів з точки зору реєстрації таких відносин. Від цього залежить успіх цієї реформи та подальше зростання усієї індустрії.

Цифрові платформи є не лише зручним інструментом для бізнесу, а й відіграють важливу роль для економіки та суспільства в цілому. Тому важливо інтегрувати їх у наше життя так, щоб це було комфортно для усіх залучених сторін.

Як зміниться ринок

Гнучкість і гібридні формати зайнятості вже вкорінились в організаціях по всьому світу. Glovo – лише один із прикладів, який доводить швидкість зростання ринку цифрових платформ в Україні. Протягом останніх шести років кількість активних кур’єрів на платформі збільшується в середньому на 25% за рік.

Як зміниться ландшафт українського бізнесу в найближчі роки? Відповідь на це питання можна буде дати дуже скоро, але вже зараз зрозуміло одне: цифрові платформи мають величезний потенціал і можуть стати важливою рушійною силою економічного розвитку України в найближчі роки.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com