як, кому і за що платимо
Окрема платіжка за розподіл (доставку) газу з’явилася майже 5 років тому, вона була запроваджена з 1 січня 2020 року.
Насправді ми завжди платили за доставку газу. Але ці кошти були включені в загальну ціну блакитного палива як товару. Тож щоб споживач бачив, скільки фактично спожив газу та скільки має сплатити за доставку, регулятор (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) ухвалив рішення про виокремлення доставлення газу в окремий платіж.
Розмір плати за розподіл (доставку) газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. За основу розрахунку береться ваш обсяг споживання газу за минулий «газовий рік»: з 1 жовтня до 30 вересня. Цей індивідуальний об’єм використаного природного газу розподіляється на 12 рівних частин та помножується на встановлений регулятором для оператора газорозподільних мереж тариф на послуги з розподілу природного газу.
Тариф на розподіл газу щорічно затверджується регулятором для кожного окремого оператора газорозподільних мереж та залежить від кількості споживачів у регіоні, розміру витрат для забезпечення функціонування мережі та специфіки споживання. Також варто зважати на співвідношення протяжності мереж та кількості споживачів газу.
За доставку газу мають сплачувати всі категорії споживачів, окрім тих, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване. Щоб припинити нарахування, власники зруйнованих чи пошкоджених помешкань мають звернутися до свого оператора газорозподільних мереж із заявою, до якої додаються документи, що руйнування чи пошкодження призвели до унеможливлення використання природного газу.
Для цього потрібно подати заяву, а до неї додати:
фото та документи, які підтверджують факт наявності руйнування або пошкоджень житла;
копію Звіту міської / селищної / сільської / військової адміністрації щодо обстеження можливості або неможливості відновлення об’єкта;
копію Акта (довідки) міської / селищної / сільської ради про комісійне обстеження руйнувань або пошкоджень об’єкта;
копію Акта ДСНС про пожежу /пошкодження домоволодіння;
Також необхідно подати копію документа про право власності на житло та копію паспорта, ідентифікаційного коду власника.
Після отримання заяви з документами фахівці оператора газорозподільних мереж обстежать житло клієнта, проведуть роботи з ліквідації аварійної ситуації та відключать об’єкт від газопостачання. Після цього буде проведено коригування вартості нарахування за розподіл газу з моменту руйнування оселі.
Якщо у зв’язку з воєнними діями споживачі були змушені тимчасово покинути житло, то необхідно також звернутися до оператора газорозподільних мереж із заявою та надати документ, що підтверджує тимчасове не проживання у помешканні. Про свою відсутність варто повідомити не пізніше ніж протягом місяця. За інформацією Міністерства енергетики України, до заяви можна додати довідку внутрішньо переміщеної особи, довідку про проходження лікування або довідку про проходження військової служби.
Заяву та довідку, що підтверджує не проживання, необхідно оновлювати кожні пів року. Документи потрібно подавати до оператора газорозподільних мереж у місячний строк з моменту закінчення кожного піврічного періоду.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий