TodayUA.com


Останні новини

Депутати викликали Шмигаля у Раду

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Як купити квартиру в новобудові за ціною авто

Январь 07
13:26 2025

У яких регіонах України найнижчі ціни на житло і чим зумовлене зниження цін?

В Україні попит на житло в новобудовах зріс через складну економічну ситуацію, інфляцію та зменшення реальних доходів населення. Війна змусила багатьох змінити місце проживання.

У таких умовах люди частіше шукають дешевші варіанти житла, зокрема, на первинному ринку, де новобудови привертають увагу завдяки кращим умовам планування, інфраструктурі та доступним державним програмам підтримки, які часто орієнтовані саме на об’єкти первинного ринку.

Як приклад, програма доступного кредитування житла «єОселя», яка дозволяє отримати кредит на покупку за ставкою від 3% до 7% річних, а розширення її на громадян, які не володіють житлом, або його площа менша, ніж 52,5 м² у 2024 році і мають можливість скористатись програмою на житло до 3-х років спонукає забудовників акредитуватись в програмі задля продажу своїх об’єктів.

За даними OLX Нерухомість, за листопад 2024 року, однокімнатну квартиру вартістю до 1,5 млн грн (приблизно $35,800) можна придбати у 10 регіонах України.

До 1 млн грн можна знайти пропозиції житла в Херсоні та Харкові. Через безпекові ризики у Херсоні попит залишається доволі низьким, тоді як у Харкові активність покупців дещо вища — оголошення отримують більше відгуків.

Адже значна частка квартир залишається незатребуваними й забудовники готові продавати житло за мінімальною ціною, щоб уникнути фінансових втрат.

За трохи вищою ціною (до 1,5 млн грн) можна придбати однокімнатні квартири в Хмельницькому, Чернігові, Сумах, Житомирі, Миколаєві та Запоріжжі. Сьогодні квартири в новобудовах за ціною автомобіля — не міф, а реальність для багатьох регіонів України.

Найбільший попит на новобудови спостерігається в столиці. І це виправдано: Київ залишається магнітом для інвесторів і підприємців та стимулює попит на житло. Натомість вартість покупки житла саме у Львові, як і минулого року, залишається найдорожчою — понад 2,6 млн грн за однокімнатну квартиру.

З одного боку це може бути спричинено міграцією населення в найбезпечніші райони України. З іншого — дефіцитом нових земельних ділянок для великих проєктів у Західній Україні, що обмежує пропозицію житла і підвищує ціни.

При купівлі будь-якої нерухомості необхідно звернути увагу на перевірку забудовника, щоб не потрапити в період банкрутства компанії. Юрист з нерухомості допоможе перевірити належні документи та допомогти укласти угоду. Ось, що варто дослідити:

  1. Чи мають компанії належні документи, що дають право на землю та необхідні дозволи на будівництво? Чи дотримуються встановлених стандартів якості: мають затверджену проєктну документацію, що відповідає державним будівельним нормам (ДБН), а будівельні матеріали, які використовуються, мають підтверджені сертифікати. Бо новобудова перетворюється на довгобуд через зведення об’єктів без відповідних документів. Якщо дозвіл на зведення багатоповерхового житлового будинку анульований, забудовник не має права далі продавати квартири. І при виявленні порушення, об’єкт «заморозять».
  2. Яка попередня історія забудовника: скільки проєктів завершено, і чи були вони здані в обіцяні терміни?
  3. Яка репутація у компанії серед реальних жителів та покупців: що пишуть в медіа та в коментарях на сторінках соцмереж, про що говорять жителі вже зданих будинків при неформальному спілкуванні з ними. Якщо вартість квадратного метра занадто низька (менша за ринкову на 30%), є ймовірність обману. Ринкову вартість можна дізнатися в новобудовах поблизу схожого класу і стадій будівництва.
  4. Який поточний фінансовий стан забудовника? Чи має він борги або інші фінансові зобов’язання? Чи не були пов’язані з ним інші компанії-банкрути власників. В цьому допоможе перегляд Єдиного державного реєстру судових рішень з переліком судових справ. Якщо є рішення про борги забудовника перед контрагентами – це говорить про його неплатоспроможність до офіційного визнання банкрутом.

Новобудови «за ціною авто» стають реальним вибором для тих, хто шукає доступне житло в Україні. Попри високу вартість житла в Києві та Львові, міграція людей із зон бойових дій у безпечніші регіони України призводить до стабільного попиту на новобудови в західних та центральних областях.

Багато дешевших пропозицій зосереджені в регіонах, де ціни залишаються низькими через економічні та безпекові чинники (Херсон, Харків, Миколаїв, Чернігів, Запоріжжя). Яка б не була ціна на новобудову, обов’язково потрібно ретельно перевірити забудовника та документи, щоб уникнути ризиків зробити покупку максимально вигідною.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com