TodayUA.com


Останні новини

Як змінилась вартість борщового набору

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Як українському бізнесу отримати фінансування від Польщі в рамках Ukraine Facility?

Декабрь 24
02:30 2024

Польський державний банк буде розподіляти частину європейських грошей на відбудову України. Як їх отримати бізнесу?

Україна активно працює над відновленням зруйнованої війною економіки та інфраструктури. Відтак, фінансова підтримка з боку Європейського Союзу має вирішальне значення у цьому процесі.

Одним з основних інструментів, розроблених Європейською Комісією для підтримки відновлення України, є Ukraine Facility. Цей інструмент спрямований на надання стабільної та передбачуваної фінансової допомоги Україні протягом 2024-2027 років.

Він дасть змогу не лише відновити інфраструктуру, а й модернізувати економіку, залучити інвестиції та підтримати процес реформ.

Ukraine Facility передбачає три групи фінансових можливостей для задоволення короткострокових та середньострокових потреб України:

1. Фінансова допомога. Європейська Комісія виділяє 39 мільярдів євро на період 2024-2027 років для забезпечення фінансової стабільності України. Кошти будуть надані у формі грантів та кредитів державі для покриття нагальних потреб України та забезпечення стійкого економічного зростання.

2. Інвестиційні рамки. Однією з цілей Ukraine Facility є залучення та мобілізація інвестицій як державних, так і приватних шляхом надання гарантій та змішаного фінансування, що поєднує кредити та гранти ЄС.

Ці фінансові інструменти мають сприяти відбудові малих, середніх підприємств та місцевих громад, а також дозволять іноземним компаніям виступити підрядниками у масштабних інфраструктурних проєктах в Україні.

Хорошим прикладом є транспортні компанії, які планують будувати інтермодальні термінали. Зокрема, вони зможуть скористатися інструментом фінансової допомоги.

3. Технічна допомога та інші заходи підтримки. Ще 3 млрд євро буде виділено на технічну підтримку реформ, допомогу муніципалітетам та громадянському суспільству.

Третя група інструментів передбачає гранти для погашення відсотків за кредитами та інші форми двосторонньої допомоги, які зазвичай доступні країнам-кандидатам в рамках Інструменту передвступної допомоги (IPA), що також підтримує цілі Плану України.

Загалом, Ukraine Facility – це фінансування у розмірі 50 мільярдів євро, з яких 17 мільярдів євро складають гранти та 33 мільярди євро – кредити. Ця сума є значним ресурсом для стабільного відновлення економіки та інфраструктури України.

Польський Банк Розвитку (BGK) є єдиною польською установою, акредитованою Європейською Комісією для участі в реалізації Ukraine Facility. BGK братиме участь у конкурсі пропозицій щодо надання банківських гарантій для підтримки проєктів в Україні.

Завдяки цьому компанії, які зареєстровані в Україні, отримають доступ до вигідних умов фінансування проєктів, що сприятиме економічному розвитку України. Після отримання коштів та підписання угоди з Європейською Комісією BGK запропонує підприємцям два основні механізми фінансування:

1. Пряме фінансування від BGK. Кредитування довгострокових проєктів з мінімальною попередньою вартістю близько 10 млн євро. Максимальна вартість проєкту ще не визначена, водночас вимагатиметься власний внесок, обсяг якого ще не відомий, а відсоткові ставки будуть ринковими і варіюватимуться залежно від сектору та інвестиційного профілю.

2. Фінансування малих та середніх підприємств. За участі українських банків BGK працюватиме над підтримкою малих та середніх підприємств, надаючи гарантії для залучення інвестицій.

Можливості для бізнесу

Підприємці, які прагнуть долучитися до відбудови України, мають унікальну можливість скористатися перевагами Ukraine Facility. Ukraine Facility є важливою програмою фінансової допомоги для відбудови України, яка має на меті залучити значні інвестиції та підтримку з боку ЄС і надати українським підприємцям та міжнародним інвесторам доступ до фінансування для відновлення та розвитку інфраструктури, прискорюючи економічний розвиток країни.

Компанії, які прагнуть скористатися фінансовими інструментами Ukraine Facility, можуть подавати свої проєкти, зазначаючи назву, сектор, термін початку проєкту, етапи реалізації, регіон, ініціаторів та вартість.

Це дозволить BGK зосередитися на ключових сферах економічного розвитку та визначити конкретні проєкти відбудови України. Очікується, що перші контракти будуть підписані наприкінці весни 2025 року. Спілка підприємців та роботодавців Польщі (ZPP) залучена до збору пропозицій. ZPP закликає підприємців взяти участь у визначенні бізнес-проєктів, які можуть бути значною мірою профінансовані BGK в рамках програми «Ukraine Facility».

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com