TodayUA.com


Останні новини

Який обсяг міжнародних резервів України

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Які доходи великих ІТ-компаній в Україні

Апрель 07
10:15 2025

56,48 млрд грн склав сукупний дохід великих ІТ-компаній з Індексу Опендатабота 2025. Топ-10 покинули 2 компанії, одна з яких входила до Індексу 2 роки.

Про це свідчать дані Опендатабот.

На першому місці за доходом дебютувала компанія Глобаллоджик Україна (GlobalLogic), що належить американській Bonus Technology INC. Дохід за рік змінився незначно — 11,66 млрд грн (+2%), водночас прибуток зменшився на 28% та склав 653 млн грн. Лідируючу позицію вона зайняла вперше.

Решту сходинок у топ-3 поділили між собою дві компанії Epam, заснованої Аркадієм Добкіним. На них припадає третина заробітків десятки кращих. Епам Системз (Epam), яка раніше 2 роки поспіль очолювала Індекс, спустилась на сходинку вниз із доходом у 11,35 млрд грн. Це на 10% менше, ніж у 2023 році. Натомість прибуток зріс на 27% — до 1,67 млрд грн.

Водночас доходи та прибутки Епам Діджитал більшають рік до року. Із доходом 7,5 млрд грн (+25%) та прибутком 838 млн грн (+11%) компанія посіла третю сходинку Індексу.

Другий рік поспіль четвертою в Індексі залишається Люксофт солюшнс — дочка швейцарської Luxoft, заснованої Дмитром Лощининим. Її дохід впав на 7% до 5,45 млрд грн, а прибуток знизився на 12% — до 263,6 млн грн.

Інститут інформаційних технологій «Інтелліас» посів 5 сходинку з доходом 4,06 млрд грн (-6%). Водночас прибуток компанії зріс на 18% та склав 300,7 млн грн. Бізнес належить компанії Айтіеліті Лімітед, кінцевими власниками якої є Віталій Седлер та Михайло Пузраков.

На дві сходинки вверх торік піднялася компанія Софтсерв технології (SoftServe), яку заснували львів’яни Тарас Кіцмей та Ярослав Любинець: 6 місце. Дохід компанії зріс у 1,6 раза за рік до 3,83 млрд грн, а прибуток лишився таким самим — 210 млн грн.

Фінтех бенд, яка належить засновникам Монобанку Олегу Гороховському та Михайлу Рогальському, втратив цьогоріч дві позиції. Через суттєве зменшення виторгу — у півтора рази — компанія опинилась на сьомому місці: 3,71 млрд грн. Ще помітніше скоротились прибутки: у 2,7 рази, до 1,15 млрд грн.

Дев’яте місце посідає Інфопульс Україна, яку заснували Олексій Сіговий та Андрій Анісімов. Зараз вона належить шведській компанії NUK HOLDING AB. Дохід компанії зменшився на 5% до 3,06 млрд грн, а прибуток зменшився на 14% і склав 332,7 млн грн.

У цьогорічному Індексі Опендатабота є й новачки. Із доходом у 3,22 млрд грн та прибутком у 2,4 млрд грн в Індексі з’явилась компанія Хайлоад солюшнс (екс Favbet Tech) Дмитра Матюхи. На компанію, зареєстровану в січні 2022 року, припадає третина від загального прибутку компаній рейтингу.

Ще один новачок в Індексі замикає десятку лідерів. Йдеться про Сквод Україна (SQUAD), яка була створена у серпні 2022 року. Бізнес належить кіпрській компанії Сквод Ай-Ті Лімітед, власниками якої є українці Любомир Васильєв та Юрій Катков. Дохід Сквод торік виріс у 2,8 раза за рік та склав 2,6 млрд грн, а прибуток — у 3,4 раза, до 80,6 млн грн.

7 компаній з 10 обрали правовий режим Дія City, за винятком Епам Системз, Люксофт солюшнс та Інституту інформаційних технологій «Інтелліас».

Цьогоріч з Індексу ІТ-компаній вибули:

  • Плейтика Україна (Playtika) — дохід зменшився на 8% порівняно з 2023 і склав 2,14 млрд грн;

  • Софтсерв Індустрія (SoftServe) — дохід зменшився більш ніж удвічі і склав 889 млн грн.

Нагадаємо:

В Україні сукупний дохід десяти найкращих компаній у сфері охорони здоров’я сягнув 14,59 млрд грн.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com