TodayUA.com


Останні новини

Акції російських нафтових компаній обвалилися в очікуванні нових санкцій США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

ЄС не фінансуватиме добудову Хмельницької АЕС і нагадує про наглядову раду «Енергоатому»

Декабрь 17
00:26 2024

ЄС не фінансуватиме добудову Хмельницької АЕС і нагадує про наглядову раду Енергоатому

Хмельницька АЕС

Нетішинська міська рада













Посилання скопійовано

Законопроєкт про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС коштом західних донорів, який парламент планує розглянути вранці у вівторок, 17 грудня, розроблявся без консультацій із ЄС, хоча влада України має суверенне право на втілення проєкту.

Про це заявила в коментарі «Європейській правді» посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Йдеться про урядовий законопроєкт №11146 «про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції», зареєстрований ще у квітні 2024 року.

Раніше цей проєкт викликав суперечки у суспільстві та депутатського корпусу. Але, як стверджують народні депутати, у вівторок 17 грудня він поставлений першим номером у порядку денному засідання Верховної ради.

Очільниця дипмісії ЄС в Україні у коментарі «ЄвроПравді» в понеділок наголосила, що структури Євросоюзу не були залучені до підготовки цієї законодавчої ініціативи.

«Ми не брали участі в підготовці цього законопроєкту. Але це рішення повністю в компетенції української влади – чи буде Україна будувати АЕС, чи ні», – заявила вона.

Варто зауважити, що уряд розраховує використати кошти донорів на добудову АЕС. Катаріна Матернова наголосила, що ЄС не братиме в цьому участі. «Євросоюз не фінансує розбудову ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики», – пояснила вона.

Дипломатка водночас підкреслила, що натомість у ЄС є інші очікування від влади України в контексті діяльності «Енергоатому». Вона звернула увагу на те, що Україна добровільно взяла на себе зобов’язання привести наглядову раду «Енергоатому» у відповідність до стандартів ОЕСР, що потребує наявності у цієї державної компанії незалежної наглядової ради.

«Я хочу наголосити, що ми дуже зацікавлені у формуванні наглядової ради «Енергоатому». І ми в G7 минулого тижня надіслали лист про це прем’єр-міністру», – сказала посол ЄС.

«Склад наглядової ради був сформований у червні, і час завершити процес, підписати контракти і запустити наглядову раду. Її думка буде важливим фактором у рішеннях щодо фінансування тих чи інших проєктів», – додала вона

Нагадаємо, законопроєкт про добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС кілька разів намагались поставити на голосування, але згодом знімали з порядку денного.

У липні антикорупційне управління Верховної ради виявило корупційні ризики в законопроєкті.

Європейська правда

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com