ЄС планує спрощення екологічних законів після критики бізнесу
Європейський Союз почав консультації щодо подальшого спрощення екологічної політики після того, як уже скоротив низку законів у сфері сталого розвитку на початку цього року — у відповідь на критику з боку бізнесу.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Ці дії є частиною ширшої стратегії ЄС зі «спрощення» — зменшення бюрократії для підприємств, які скаржаться, що складне законодавство на рівні всього блоку заважає їм конкурувати з компаніями з Китаю та США, де адміністрація Дональда Трампа активно скасовує регулювання.
У вівторок Європейська Комісія відкрила публічні консультації, заявивши, що проводить перегляд екологічного законодавства, щоб визначити, де можна зменшити адміністративне навантаження для компаній і держав.
«Мета — не знизити екологічні цілі ЄС або рівень захисту здоров’я людей, які гарантує екозаконодавство, а досягати їх ефективніше, уникаючи зайвих витрат», — йдеться в тексті консультації.
Комісар ЄС з питань довкілля Ессіка Росволл заявила в середу, що йдеться про «спрощення екологічного законодавства без шкоди для високих стандартів захисту природи».
Однак деякі попередні пропозиції щодо «спрощення» вже включали значне скорочення кількості компаній, на які поширюються правила сталого розвитку, а також ослаблення вимог щодо перевірки ланцюжків поставок на порушення прав або екологічні ризики.
Ці плани викликали критику з боку екологічних організацій, інвесторів і частини бізнесу, які звинувачують Брюссель у тому, що він підриває закони, які допомагають боротися з кліматичними загрозами і спрямовують інвестиції в «зелену» економіку.
Європейський омбудсмен зараз розслідує скаргу активістів, які звинувачують Єврокомісію в тому, що вона послаблює екологічну політику без належних публічних консультацій.
Поки що Єврокомісія не вирішила, які саме екологічні закони будуть спрощені. Екологічна політика ЄС охоплює багато сфер — від управління відходами та якості води до промислового забруднення.
Нагадаємо:
Наприкінці 2024 року єврозона несподівано впала в стагнацію, оскільки урядові колапси у двох найбільших економіках підірвали довіру серед бізнесу та споживачів.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий