Без сильного тиску Путін не розпочне серйозних мирних переговорів
Як зазначив Туск, він, разом із президентом Франції Eммануелем Макроном, канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом, прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, до яких нещодавно приєдналася прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, «майже щодня у різних форматах» спілкуються телефоном з президентом США Дональдом Трампом.
За його словами, він «не підтверджує інформацію», яку озвучили американські ЗМІ, що Трамп нібито поінформував європейських лідерів про те, що Путін не готовий припиняти війну в Україні, оскільки, на його думку, він перемагає.
«Але я підтверджую, що ситуація складна саме тому, що з російського боку немає навіть натяку доброї волі якщо йдеться, по-перше, про якомога швидше припинення вогню, а по-друге, про початок чесних мирних переговорів»,- наголосив голова Ради міністрів РП.
За його словами, європейські лідери разом з Трампом озвучили дуже чітку вимогу: припинення вогню без жодних умов, щоб ще до початку переговорів в Україні перестали гинути люди.
«Натомість росіяни застосували свою доволі класичну тактику: затягування і плутання різних тем, щоб не брати на себе зобов’язань щодо припинення вогню та серйозного переходу до мирних переговорів»,- констатував Туск.
Він підкреслив, ситуація є «складною, але не критичною».
Туск зазначив, що разом з Президентом Володимиром Зеленським, вони «дуетом» намагаються пояснити іншим західним лідерам, що «Росія не є партнером, якому можна довіряти у контексті виконання своїх зобов’язань, що з її боку буде постійна гра, і тому настільки важливим є тиск».
«У цьому форматі ми разом з Єврокомісією зосереджуємося на підготовці можливого пакету санкцій проти Росії — цього нового сильного пакета санкцій, адже досвід показує, що без такого дуже сильного тиску Путін не розпочне серйозних мирних переговорів»,- підкреслив Туск.
Він додав, що американська сторона, попередньо, також готова до цього. За його словами, американський Сенат і сенатор Ліндсі Грем, з якими у контакті перебуває «європейська четвірка», а також Єврокомісія, «готові (до дій — ред.), але це вимагає солідарного рішення всього формату». У цьому контексті «найобережнішим» він назвав Трампа.
Туск підкреслив, що він «дуже помірковано і дуже скептично» ставиться до бажання Росії вести переговори, а тому «важливими є підтримка України, політика санкцій і солідарність усього Заходу».
Як передавало агентство, Трамп заявив, що проблеми, пов’язані з війною РФ проти України, не стосуються Сполучених Штатів, хоча раніше взяв на себе роль посередника для її врегулювання.
Фото: Kancelaria Premiera
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий