Безпекова угода між Україною і США важлива, але це не «про гарантії»
Підписання двосторонньої угоди у сфері безпеки між Україною і США є важливим, але очікуваним кроком, у ній можливі певні пункти на додаток до визначених спільною заявою «Групи семи» на Вільнюському саміті НАТО, але якихось «революцій» очікувати не варто.
Таку думку висловив колишній посол України у США (2005-2010) і Франції (2014-2020) Олег Шамшур в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.
«Підписання угоди з безпекового співробітництва — це важлива, але цілком очікувана подія… Це дійсно центральна з безпекових угод, це дуже важливий документ, який визначає підтримку з боку США нашої боротьби з російською агресією і зараз, і на перспективу. Я завжди кажу, що це важливо, але треба пам’ятати також, що це не угода про гарантії», — сказав Шамшур.
У цьому контексті він нагадав, що зміст усіх безпекових угод з країнами — членами «Великої сімки» та іншими державами перебуває в рамках того, що було визначено у спільній заяві «Групи семи» на Вільнюському саміті НАТО.
Читайте також: На «Рамштайні» розглянуть посилення ППО України та коаліцію дронів
«Я не очікую зміни підходів (з боку США до підтримки України — ред.). Очевидно будуть — ми сподіваємося, що будуть — якісь речі додатково до рамкової заяви. Якщо уважно подивитися на всі підписані угоди, там дійсно є деякі додатки з огляду на те, що та чи інша країна має більшу компетенцію в окремих сферах безпекового співробітництва. Але принципові речі знаходяться в рамках, визначених спільною заявою («Групи семи» — ред.) на Вільнюському саміті. Тож якихось «революцій», я думаю, ми не побачимо», — спрогнозував колишній посол України в США.
Як повідомляв Укрінформ, радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президенти США Джо Байден і України Володимир Зеленський 13 червня підпишуть двосторонню угоду у сфері безпеки.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий