Безсмертний сказав, як можна дати «друге дихання» Будапештському меморандуму
«Коли мені розповідають, що Будапештський меморандум нічого не вартий, то я нагадую: у ньому є посилання, і не одне, на Договір про нерозповсюдження ядерних озброєнь і на Статут ООН. Більше того, цей документ проголосований Радою безпеки ООН. Він є частиною норм міжнародного права», – заявив Безсмертний.
Саме тому, наголошує він, Україна повинна ініціювати зустріч підписантів Будапештського меморандуму й вимагати від них повного виконання документа відповідно до принципів, які там зазначені, а також міжнародно-правових документів, на які він посилається.
«Сьогодні «Будапешту» можна дати «друге дихання». Ніколи не пізно це зробити. Цей документ не має терміну дії. Ми повинні зібрати й пояснити всім главам держав, які підписалися під ним, що все те, що в ньому зазначено, – має для них обов’язковий юридичний характер. І що порушник цього договору, яким є Росія, відповідно набуває статусу «порушника норм міжнародного права», до якого можуть вчинятися дії, які відповідають Статуту Організації Об’єднаних Націй. Починаючи з виведення агресора з цієї організації, зокрема з Радбезу ООН», – вважає Безсмертний.
Читайте також: Апелювання України до Будапештського меморандуму у випадку зі США може спрацювати — експерт
Політик нагадує, що Росія перебуває в ООН та Радбезі ООН незаконно. «А якщо підписанти почнуть «крутити носом» – потрібно їм голосно і чітко нагадати, що у 1994 році світ не стільки позбавив Україну ядерної зброї, скільки віддав цю зброю в руки бандитському агресивному режиму (РФ – ред.), і це величезна помилка. А тому в нинішній ситуації треба думати над тим, як цей режим, який погрожує світу застосуванням ядерки, знищити. Це можна зробити у різні способи. Але найпростіший для них – надати максимальну допомогу Україні через виконання міжнародно-правового документа щодо гарантій безпеки України під назвою Будапештський меморандум», – підсумував Безсмертний.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів, урядів іноземних держав, міжнародних організацій з нагоди 30-ї річниці підписання Будапештського меморандуму в якому, зокрема, закликала розглянути питання правових підстав перебування РФ у складі членів ООН.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий