Блінкен: Українці мають прийняти фундаментальне рішення
Українці наразі перебувають у процесі, коли необхідно прийняти вкрай важливе рішення — продовжувати боротьбу, або ж вести переговори про встановлення миру, і адміністрація Байдена прагне забезпечити Україну найсильнішими позиціями.
Таку думку висловив у інтерв’ю MSNBC Morning у Нью-Йорку державний секретар США Ентоні Блінкен, передає Укрінформ.
«Українці повинні прийняти фундаментальні рішення щодо продовження боротьби або переговорів та спроби довести це до припинення вогню», — вважає глава американської дипломатії.
Він підкреслив, що також фундаментальним є питання, чи готова Росія це зробити.
«Втім, якщо дійде до цього (до переговорів – ред.), ми хочемо переконатися, що українці та адміністрація Трампа матимуть найкращі позиції для укладення найсильнішої угоди», — продовжив держсекретар США.
Читайте також: Шольц і Трамп обговорили шляхи до миру в Україні
Це, за його словами, означає подальшу роботу для зміцнення позицій України на полі бою, щоб вона мала необхідні ресурси, боєприпаси та мобілізованих бійців. Крім того, це означає продовження максимального тиску на Росію.
Блінкен підкреслив, що коли справа дійде до припинення вогню, це має відбутися на справедливих умовах та з довготривалою перспективою. За його словами, важливо не дати Росії перепочити, переозброїтися та знову напасти через рік, два або п’ять років.
«Це матиме вирішальне значення», — зауважив держсекретар США.
Блінкен також підкреслив важливість підтримки України на шляху до успіху як незалежної держави.
«Її не стерли з карти. Це те, чого хотів Путін та зазнав провалу. Вона може міцно стояти на власних ногах у військовому, економічному плані та в плані демократії. Це найкраща можлива відсіч Путіну. І я знаю, що президент Трамп захоче укласти хорошу угоду», — зауважив глава Держдепартаменту США.
Читайте також: Келлог вважає, що настав гарний момент для мирних переговорів між Україною і РФ
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Дональд Трамп знає про небажання України здаватись та заморожувати війну. Водночас він відчув, що обраний президент США хоче рухатися швидко, аби розв’язати питання конфлікту в Україні.
Фото: U.S. Department of State/flickr
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий