Членство в НАТО було б кращою гарантією для України, але лише за умови стійкого миру
Про це сьогодні під час дискусії в Українському домі в рамках ВЕФ в Давосі заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Наразі ми маємо зосередитися на тому, щоб поставити Україну в можливо найкращу позицію, коли розпочнуться мирні переговори. І коли вони завершаться, ми маємо переконатися, що мир, який ми спільно підтримували, буде стійким, і ніколи, ніколи знову не буде поставлений під сумнів. І так, очевидно, що повне членство в НАТО є найлегшим результатом для цього», — сказав Марк Рютте.
Він зауважив, що важливо не повторити сумний досвід переговорів у Мінську зразка 2014 року, коли було досягнуто домовленості про припинення вогню, яке Путін порушив та продовжив захоплювати території України, і зробив це знову у 2022 році, розв’язавши повномасштабне вторгнення. Для того, щоб мир був стійким, за словами генерального секретаря НАТО, треба створити такі умови, щоб Путін вже ніколи не зміг захопити жодного квадратного кілометра української території у майбутньому.
«Зараз багато політиків в Україні та за її межами розмірковують про те, як вести мирні переговори, і що б це означало для території, яку наразі захопили росіяни? І щоб це означало для НАТО? Ризик тут полягає у тому, що ми починаємо домовлятися з Путіним без самого Путіна за столом. А Путін сидить у своєму кріслі в Москві, ставить галочки, та утримує частину території, яку захопив у минулому», — зазначив керівник Альянсу.
Він підтвердив — члени НАТО взяли на себе зобов’язання, що Україна стане членом НАТО, але наразі виникає питання, як це буде відбуватися й коли. Яким би не був результат цього процесу, за словами Рютте, він має бути стійким.
Читайте також: Генсек НАТО: Ми повинні активізувати підтримку України і змінити траєкторію війни
«З цього приводу ми повинні чітко пояснити, що Володимир Володимирович Путін не має права вето та голосу щодо того, хто вступить до НАТО в майбутньому. Тільки якщо він хоче приєднатися до НАТО, – але я не думаю, що він хоче. Тож йому немає що сказати про це. Ми повинні бути дуже чіткими у цьому», — додав Марк Рютте.
Як повідомляв Укрінформ, у Давосі відбувається Всесвітній економічний форум за участі провідних світових політиків та представників ділової спільноти. Учасники заходу обговорюють найбільш нагальні питання світового розвитку та шляхи для їх вирішення.
Фото: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий