TodayUA.com


Останні новини

Revolut намагається отримати банківську ліцензію – представник НБУ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Дипломат прокоментував оголошення Трампом 8 травня у США Днем перемоги у Другій світовій війні

Май 02
15:25 2025


Президент США Дональд Трамп, використовуючи ідею героїчної перемоги в двох світових війнах, намагається через пропаганду і нові свята сформувати спільну національну ідентичність у дусі американського націоналізму.

.Таку думку висловив дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський у коментарі Укрінформу.

«США – багатовимірна, багатонаціональна, багатоконфесійна величезна за територією і економікою держава, де захід і схід, південь і північ дуже відрізняються за історією, культурними традиціями. Тому потрібні загальнонаціональні націєутворюючі чинники. Америка повинна стати єдиною, а для цього потрібні, зокрема, і такі елементи, як національні свята. 4 липня американці радісно проводять пікніки. Але чи існує славна американська історія якогось спільного героїзму? Виявляється, США двічі врятували світ і перемогли всіх у Першій світовій війні, а потім ще й в Другій – ось вам задум Трампа», — сказав Веселовський.

За його словами, цей задум правильний «з точки зору американського націоналізму, який наразі багатовимірний і багатоетнічний, а повинен бути більш моноетнічним».

«Цього нелегко досягнути, треба щось шукати. В економіці цього не зробиш, в політиці не зробиш, значить, треба робити в пропаганді. От Трамп це й робить», — вважає дипломат.

У відповідь на запитання, чи сприймуть американці нові свята, колишній посол спрогнозував, що спершу для їх просування буде застосовано адміністративний ресурс, а потім поступово, якщо це не вимагатиме якихось особливих фінансів, вони можуть увійти в культуру.

Веселовський зазначив, що в США є дуже сильне Міністерство ветеранів, яке може діяти в цьому напрямку. Окрім того, на думку дипломата, такі свята відповідають інтересам Пентагону, бо, коли дійде до військових парадів, він зможе просити виділення додаткових коштів для оновлення озброєнь, які можна буде продемонструвати.

«Тобто є військово-промисловий комплекс, збройні сили, ветеранські рухи і ультрапатріоти, щоб додати до цього адмінресурсу ще й «щирості й духовності». Це може спрацювати», — спрогнозував дипломат, додавши, що «це пропаганда на високому рівні і з великими грошима».

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп оголосив 11 листопада і 8 травня Днями перемоги у Першій та Другій світових війнах.

США вшановують перемогу в Другій світовій війні, але без окремого, щорічного свята, як це робиться в деяких інших країнах. Замість цього вони мають ширше вшанування всіх ветеранів та загиблих у війнах.

Читайте також: Рейтинг свободи ЗМІ у світі впав до історичного мінімуму — Репортери без кордонів

США святкували День перемоги в Європі (Victory in Europe Day) на згадку про капітуляцію нацистської Німеччини 8 травня 1945 року та День перемоги над Японією (Victory over Japan Day) на згадку про капітуляцію Японії 2 вересня 1945 року.

Обидві ці дати не є офіційними національними святами з вихідним днем.

Натомість у США національними святами є День пам’яті (Memorial Day), який відзначається в останню неділю травня на знак вшанування всіх загиблих у війнах, та День ветеранів (Veterans Day) — 11 листопада, в річницю завершення Першої світової війни.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com