Дискусія довкола Криму була спровокована свідомо
Розпочавши дискусію навколо статусу тимчасово окупованого Криму, США хотіли створити привід для звинувачень на адресу Києва.
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив політичний експерт Юрій Богданов.
«Дискусія довкола Криму була спровокована свідомо для створення приводу для звинувачень на адресу Києва. Вкинута як подразник, щоб дати Трампу й Віткоффу привід для чергової «історії про поганих українців». Не було б Криму – придумали б щось інше. Ми маємо цей тиск і ці звинувачення витримати», – закликав Богданов.
За спостереженнями експерта, російський диктатор Володимир Путін демонструє поспіх, усвідомлюючи тимчасовість тиску на Україну через США: «Путін розуміє, що вікно можливостей для тиску на Україну через США не буде вічним. І при цьому все ще хоче отримати максимум – тож без суттєвих успіхів на полі бою буде посилювати терор проти цивільних».
У цій ситуації Богданов окреслює три ключові дипломатичні завдання для України.
«По-перше, непохитно триматися «червоних ліній» на будь-яких переговорах про завершення війни. Це не «відкупитися», це – віддати те, що завтра буде використано як плацдарм для наступного удару. Тому – ніякого обмеження на розміщення військ партнерів. Ніяких обмежень для ЗСУ. Ніякого зняття санкцій без сталого припинення вогню і базових гарантій безпеки. Гроші на ЗСУ, достатні для відбиття агресії, до моменту, поки Україна відновить економіку. Ніякого визнання окупованих територій російськими», – акцентує експерт.
По-друге, у взаємодії зі США слід зберігати канали комунікації, сподіваючись на можливу зміну позиції Вашингтона в майбутньому.
«Ми маємо доотримати те, що виділив Байден, і тримати двері напіввідкритими в розрахунку, що після неодмінних невдач на інших напрямках американська адміністрація стане трохи адекватнішою. Щодо потенційної «мінеральної угоди»… Нам ця угода потрібна лише за умови постачань зброї та за умови більш адекватної позиції США. В усіх інших випадках воно нам не треба», – додав Богданов.
По-третє, активно працювати над зміцненням європейської єдності та стати рушійною силою у побудові нової архітектури європейської безпеки, менш залежної від США.
«Росія Путіна є спільною загрозою для нас усіх — усіх хто живе в Європі. Тому і підходи до оборони у нас мають бути спільними», – підсумував політичний експерт.
Читайте також: Рубіо не вимагав від України відмовитися від Криму — Сікорський
Як повідомлялося, за даними видання The Wall Street Journal, Сполучені Штати в рамках своїх пропозицій стосовно миру в Україні очікують на відповідь Києва, зокрема щодо визнання Криму російським і відмови України від вступу до НАТО. Крім того, США розглядають ідею нейтральної території навколо ЗАЕС.
Президент Володимир Зеленський заявив на брифінгу 22 квітня, що Україна не визнає юридично окупацію Криму Росією, оскільки це суперечить Конституції.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс 23 квітня повідомив, що Сполучені Штати очікують, що Україна і Росія відмовляться від частини територій для досягнення мирової угоди між сторонами.
Пізніше Чинний глава Білого дому Дональд Трамп назвав «шкідливою для мирних переговорів» заяву Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупації Криму.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий