Доля України визначатиме долю усього Європейського Союзу
«Є очевидним, що російська агресія проти України є найбільшою загрозою для європейської безпеки і стабільності з часів завершення Другої Світової війни. Це є нагадування, що безпека є найбільш важливим активом. Якщо немає безпеки, дуже важко розбудовувати будь-що інше», — сказав Боррель.
За його словами, на нещастя, війна повернулася на кордони Європи, і вона дедалі більше перетворюється на глобальний безпековий ризик, як на східних кордонах Європи, так і у багатьох інших місцях по усьому світу.
«Війна проти України прямо відбивається на наших цінностях і принципах. Доля України буде визначати долю Європейського Союзу. Це саме те, що країни-члени обговорювали сьогодні, і, у більшості, вони дійшли саме такого висновку, — доля України визначатиме долю Європейського Союзу. Якщо Путін досягне успіху в Україні, ми будемо платити за дуже високим рахунком, набагато більш коштовним, ніж будь-яка військова підтримка, яку ми можемо надати Україні сьогодні», — додав головний європейський дипломат.
Він зауважив, що сьогодні минає 1000 днів з початку повномасштабної російської війни проти України, і майже 4000 днів, якщо вести відлік від російського вторгнення до Криму у 2014 році. Час, що минув з 2014 року, за словами Борреля, Європа не змогла використати для підготовки власних спроможностей до ефективної оборони. Натомість у цей період європейці проходили через «мовчазний процес роззброєння».
Читайте також: Російська агресія має геополітичні наслідки, яких не уникне жодна країна — Боррель
«Але сьогодні ми маємо відновити ці спроможності, шляхом спільних витрат, шляхом прийняття мужніх рішень, та шляхом прийняття зобов’язань підтримувати Україну усіма можливими засобами. Таким чином, ми направимо потужний сигнал Путіну, що Європа буде залишатися об’єднаною, і не відмовиться від підтримки України», — зазначив високий представник ЄС.
Він нагадав, що з 2022 року країни-члени надали Україні військову допомогу на близько 45 мільярдів євро, і це велика сума, яка є меншою за таку допомогу від США, але не набагато.
«Ми досягли завдання з поставок в Україну 1 мільйона артилерійських снарядів, вони вже були доставлені, хай на кілька місяців пізніше, ніж очікувалося. Ми будемо продовжувати це робити, тому що Росія продовжує отримувати значні поставки боєприпасів та ракет від Північної Кореї та Ірану. Без підтримки від Північної Кореї і Ірану Росія не могла б продовжувати цю війну», — підкреслив Боррель.
Читайте також: Країни ЄС можуть дозволити Україні використовувати зброю проти цілей в Росії — Боррель
Як вже повідомлялося, сьогодні в Брюсселі відбулася зустріч міністрів оборони країн ЄС, головним питанням якої було продовження допомоги для України у її боротьбі проти повномасштабного російського вторгнення. В роботі цієї Ради міністрів ЄС в режимі телеконференції взяв участь міністр оборони України Рустем Умєров.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий